3. Зографски с добро представяне на финала на лятното Гран при

Зографски с добро представяне на финала на лятното Гран при

Младият български ски скачач Владимир Зографски постигна още един връх в своята кариера, преминавайки успешно през квалификациите и нареждайки се на 37-мо място в крайното класиране на финалното състезание от лятното Гран при на ФИС по ски скок, което се състоя на 3 октомври 2009 г. на 125-метровата голяма шанца (HS140) в немския ски център Клингентал.

Победител в това състезание стана австрийският вундеркинд в ски скока Грегор Шлиренцауер, но носител на титлата летен Гран При шампион е швейцарецът Симон Аман, който си осигури лидерството още в предходните стартове, съобщи ski.bg. След като на 13 август не прескочи квалификациите за Лятното Гран при в Куршевел (Франция) и на 15 август в Айнзейден (Швейцария) и пропусна двата старта на 22-23 август в Закопане (Полша), Зографски отпътува за Япония, където участва на 29-ти и 30-ти август в ски скоковете на голяма шанца (HS131) в Хакуба.

В първото състезание в Япония Влади успешно премина квалификацията с 25-то място (общо 100.1 точки за скок от 113.5 м.). Последва 104.5 метров скок в първия етап на същинското състезание (общо 72.7 т), което не позволи на младата българска надежда в ски скока да продължи в надпреварата и му отреди 44-та позиция в крайното класиране.

Във второто състезание в Хакуба Зографски отново премина квалификациите, този път с 32-ра позиция (78.2 т. за 107.5 м.). За финалния си скок от 104.0 м. Владимир получи 79.1 точки, което го постави на 47-мо място в класирането. Победител първия ден беше японецът Нориаки Касай, а втория - словенецът Роберт Кранец. Лидерът Симон Аман и в двата дни остана едва трети. Дойде ред и на последните ски скокове от Лятното Гран при на ФИС в Клингентал, Германия.

На реиновираната през 2006-та ски шанца Владимир Зографски се представи отново чудесно, като в квалификациите направи 123-метров скок и с 104.6 точки зае 25-то място. С 2-ри стартов номер в първия и единствен скок Влади прелетя 121.5 метра, но имаше лошия шанс за 1.23 м/сек. попътен вятър, поради което получи сбор от 93.3 точки. В първата 30-ца имаше състезатели, прескочили по-малка дистанция, но без помощтта на вятъра, и така компенсацията в точките отреди на Зографски 37-мо място в крайното класиране. Както вече стана дума, победител в състезанието стана австрийският вундеркинд в ски скока Грегор Шлиренцауер, който не само получи своята пета титла от летния турнир, но и отново демонстрира, че ще бъде един от лидерите когато зимният сезон започне. Спечелвайки титлата през миналата зима, 19-годишният Шлиренцауер стана най-младият шампион от времето на словенската звезда Примош Петерка, който беше само с няколко дни по-млад от него.

Важен ден за българските гимнастически спортове

В Доха по време на конгреса на международната федерация по гимнастика ще бъдат избрани новите членове в ръководните структури на организацията

Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната