3. Завърши третият кръг в шампионата по автомоделизъм

Завърши третият кръг в шампионата по автомоделизъм

54-ма състезатели с 60 модела от 14 клуба от страната се съревноваваха в класовете “Електроформула”, “Електроформула със сток мотор”, “Електроформула със сток мотор за деца”, “Тимово надбягване” и “Електроформула супер сток” в последния 3-и кръг от Държавния шампионат по автомоделизъм за електро модели във Враца, предаде кореспондент на Novsport.com.

В съботния ден състезателите се бориха да попаднат на по-призово място в стартовите решетки на финалните гонки. В клас “Електроформула” най-добро време за участие във финал “А” постигна състезателяt от Йе-ло Такси (София) Калин Кокошаров, следван от Мирослав Русев от гр. Левски и Станимир Иванов от Хоби Дик (София).

След множество технически проблеми, козлодуйският ас Марио Вутов хвана последния влак за финала, постигайки 10-и резултат. В по-слабия финал “Б”, първо място постигна Александър Томов от АЕЦ (Козлодуй), следван от Емилиян Николов от Фиър (София) и Свилен Трънчев от Шумен.

В клас “Електроформула със сток мотор” за мъже за неделния финал, най-много обиколки навъртя Мирослав Русев от отбора на гр. Левски, следван от представителя на домакините Мартин Дамянов, а трети е Слав Братоев от отбора на Девня. В същият клас, но при децата най-добър резултат регистрира Росен Ралчовски от Враца, следван от Слав Братоев от Девня и Теодор Трънчев от Щумен. Четвърти е вторият представител на домакините Оливър Карамелски.

В последния индивидуален клас “Електроформула супер сток” първо постижение регистрира Страхил Димитров от Русе, следван от съотборника си Николай Колев, а трети Константин Улучев от Йе-ло Такси (София).

В неделния ден финалистите в отделните класове модели участваха в по три финални гонки и на базата на правилника, по строго определен ред бяха определени победителите в отделните дисциплини. В клас “Електроформула със сток мотор” отлично се представи врачанският пилот Мартин Дамянов, който в равностойна битка с Мирослав Русев спечели два от трите финални гонки и заслужено спечели златното отличие. Трети остана Стоян Радков от отбора на гр. Девня.

В клас “Електроформула със сток мотор” за деца след неубедителен първи финал, Росен Ралчовски от домакините стигна до второто място в класирането в кръга, след като във втория финал завърши на второ място, а във третия финал стана победител. В този клас златото спечели Слав Братоев от отбора на Девня, а трети остана представителят на Шумен Теодор Трънчев. Четвърти се класира Оливър Карамелски от Враца, на който малко не достигна да влезе в призовата тройка. Шести е Георги Зайков от АЕЦ (Козлодуй).

В кралския клас “Електроформула” за първи път победител стана Калин Кокошаров от отбора на Йело такси (София), следван от Мирослав Русев и Станимир Иванов от Хоби Дик (София). Пети в тази категория модели завърши Марио Вутов. Страхил Димитров от отбора на Русе спечели първото място в клас “Електроформула супер сток”, следван от Константин Улучев от Йело такси (София), а трети остана Николай Колев от Русе. Четвърти се класира представителят на АЕЦ (Козлодуй) Тони Янчев.

В отборния клас “Тимово надбягване” в двата старта от по 24 минути, тандема Станимир Иванов и Емилиян Николов навъртя 138 обиколки и спечелиха първото място. Втори останаха Свилен Манев и Тодор Томов от Русе със 136 обиколки, а трети Слав Братоев Девня и Теодор Трънчев от Шумен с 113 обиколки.

В крайното класиране на шампионата, представителите на домакините от Спортно-техническия моделен клуб Мартин Дамянов и Росен Ралчовски спечелиха сребърните медали, а Оливър Карамелски е трети в клас “Фигурен курс”. В крайното отборно класиране за 2009 г. врачани са втори, което е отлично постижение за моделистите в града под Околчица.

Важен ден за българските гимнастически спортове

В Доха по време на конгреса на международната федерация по гимнастика ще бъдат избрани новите членове в ръководните структури на организацията

Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната