3. Японец спечели златния медал в Лондон

Японец спечели златния медал в Лондон

Японецът Кохей Учимура спечели златния медал в многобоя на Световното първенство по спортна гимнастика, което се провежда в Лондон. В квалификацията за многобоя Учимура реализира най-голям сбор от точки - 90,925, изпреварвайки Максим Девятовски (Русия) - 89,350 точки и Тимъти Макнийл (САЩ) - 88,775 точки.

Сребърният медалист от Пекин'2008 показа най-комплексни качества във финала и събра 91.500 точки, което му гарантира и първото място със сериозен аванс от 3.205 точки пред наредилия се след него представител на домакините.

Даниел Кийтингс вдигна залата на крака, след като спечели първи медал за Великобритания в многобоя. Кийтингс завърши с 88.925 точки, изпреварвайки руснака Юрий Рязанов с 88.400.

Специалистите очакваха битка в многобоя между Учимура, Джонатан Хортън от САЩ и бившия европейски шампион Максим Девятовски, но последните двама направиха много грешки и реално не бяха никаква конкуренция, от което се възползва японският победител. След като световният и олимпийски шампион Ян Вей се отказа след Игрите в Пекин миналата година, за Учимура това беше перфектна възможност да му отнеме короната. За Девятовски остана неатрактивното пето място с 87.475 точки.

Победата на 20-годишният Учимура само затвърди азиатската вълна, която навлиза все по-сериозно в спортната гимнастика. На четвърто място се класира Казухито Танака, друг японец, който има 88.300 точки.

Йордан Йовчев ще играе на финала на халки на Световното първенство по спортна гимнастика в Лондон. Той е в събота (17 октомври).

Важен ден за българските гимнастически спортове

В Доха по време на конгреса на международната федерация по гимнастика ще бъдат избрани новите членове в ръководните структури на организацията

Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната