3. Янек Томбак от КК ”Бургас” триумфира с купата на „Boucles de la Mayenne" във Франция

Звездата на бургаския тим КК „Бургас” Янек Томбак спечели пореден трофей - този път в силния турнир „Boucles de la Mayenne" във Франция. Естонецът триумфира в надпреварата от категория 2,2 с общо време 12 часа 18 мин 59 сек, а на 13 секунди от него остана фрацузина Реми Кузен (Агрлитубел). Трети е друг представител на Франция - Лилиан Жегу (Бретан). Състезателите на КК „Бургас” Йохан Кокил и Мати Хелминен заеха съответо 19-та и 53-та позиции в генералното класиране.

Опитният бегач, който върти педали за бургазлии финишира 20-ти в последния 169-километров етап, но бе недостижим в крайният резултат. Етапът от Ла Капел до Лавал спечели състезател на френския КК „Ножент Сур Ои”, а на 7 секунди след него финишира соченият предварително за фаворит в надпреварата Джими Каспър от състава на „Бесон”.

От 112 участника в 20 отбора, състезанието завършиха 96-а състезатели. В отборното класиране КК „Бургас” зае седмо място.

По същото време в Добрич юношите младша възраст на КК „Бургас" се наредиха в челните позиции в провелия се общ старт от държавния шампионат на шосе. В класацията втори е Ангел Сотиров, трети – Габриел Германов, а шести – Стоян Димитров.
Възпитаниците на треньора Здрвко Кънев триумфираха преди ден за трета поредна година на държавния индивидуален шампионат на страната и на 10 км индивидуално по часовник.
Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната