3. Янек Томбак от КК „Бургас” 20-ти в последния етап в Люксембург

Янек Томбак от КК „Бургас” 20-ти в последния етап в Люксембург

Янек Томбак запази достойнството на КК „Бургас” след последния етап в Люксембург, където отбора участва в турнир заедно с още 26 чуждестранни тима. Професионалистът финишира на 16 секунди след лидера в етапа Фредрик Йохансон от отбора на „Диферданж” – 3 часа, 44 мин, 40 сек. Ерки Путстеп слезе от колелото си на километри преди финала заради леки здравословни проблеми, болки в ребрата след падането във втори етап отказаха и Стефан Христов.

Янек Томбак от КК „Бургас”  20-ти в последния етап в Люксембург

Състезанието спечели швейцарецът Симон Занер от отбора на „Бюргис”. Надпреварата в Люксембург завършиха 119 колоездачи. Треньорите Франки Ван Хаселбрук и Валентин Живков определиха съставите за следващите турнири.

За Словакия с треньора Живков отпътуваха – Христомир Ангелов, Стефан Христов, Петър Евстатиев, Евгени Панайотов, Мартин Праздновки и Пиетер Гилберт. Стартът на напреварата за купа Гран При Кооператива от категория 1,2 ще бъде даден на 30 май, а през следващия ден борбата за титлата продължава в Гран При Бока. Турнирите ще имат различни класирания в ранглистата на UCI.

Селекционерът и мениджър Франки Ван Хаселбрук ще разчита в Естония на Янек Томбак, Ерки Путстеп, Нормунд Ласис, Март Ояве, Мати Хелминен и Зак Демпстер. Силият класик от категория 1,1 - Гран При Талин ще се проведе на 29 май.

Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната