3. Врачанските автомоделисти завършиха сезона с четири медала

Врачанските автомоделисти завършиха сезона с четири медала

Въпреки тоталната икономическа криза обхванала българския спорт, автомоделистите в лицето на националната ни федерация и спортно-техническият моделен клуб във Враца организираха есенен републикански турнир по автомоделизъм за радио модели, предаде кореспондент на Novsport.com.

Въпреки тоталната икономическа криза обхванала българския спорт, автомоделистите в лицето на националната ни федерация и спортно-техническият моделен клуб във Враца организираха есенен републикански турнир по автомоделизъм за радио модели, предаде кореспондент на Novsport.com. 40 състезатели от 12 клуба в страната и трима румънски пилоти се впуснаха в надпревара в класовете “Електроформула”, “Електроформула със сток мотор”, “Електроформула супер сток”, “Нитро”, “Нитро с пулстартер”, “Формула 2” и “Формула 5”. През съботния ден състезателите в отделните класове направиха по пет квалификационни старта.

В клас “Електроформула” шуменскияt ас Юрий Трънчев спечели във всички квалификации и категорично се класира на пол-позишън за неделните финали. Втори остана Станимир Иванов от отбора на “Хоби Дик” София, а трети Цветко Стефанов от “Стелди-R” София.

Тони Янчев от АЕЦ Козлодуй даде най-добро време в клас “Електроформула супер сток”, следван от Атанас Георгиев от Пазарджик. В надпреварата “Електроформула със сток мотор”, Николай Георгиев от Пазарджик завърши първи, а след него се наредиха Оливър Карамелски от Враца и Александрина Иванова от “Хоби дик” София.

В клас “Нитро” първи за неделната стартова решетка завърши Кристиян Йонеску от Румъния, следван от Петър Гергов от “Хоби дик” София и Адреан Зърнеску от северната ни съседка. Шефът на “Стелди R” Станимир Станев се класира на първо място в клас “Нитро с пулстартер”, следван от представителя на домакините Росен Ралчовски и Бисер Борисов от “Стелди R”. Боби Трънчев от Шумен се класира първи в кралския клас “Формула 2”, следван от козлодуйския ас Марио Вутов, а трети завърши Дамян Петров от Враца. Пето време показа Мартин Дамянов от домакините, а седми Валентин Крачунов от “Калето 1” Мездра.

В последния клас “Формула 5”, Станимир Станев от “Стелди R” завърши първи, следван от Дамян Петров от Враца и Светослав Янакиев от Варна.

Неделният ден започна с три финални гонки в класовете с електродвигатели. Както и се очакваше Юрий Трънчев от Шумен продължи по възходяща линия и категорично спечели първото място в клас “Електроформула”. Втори остана Станимир Иванов от “Хоби дик” София, а трети неочаквано, но напълно заслужено - деветгодишният представител на Шумен Теодор Трънчев.
На шесто място се класира Александър Томов от АЕЦ-Козлодуй.

В клас “Електроформула със сток мотор” триумфира седмокласникът от врачанското спортно училище Оливър Карамелски, следван от Николай Георгиев от Пазарджик и Александрина Иванова от “Хоби дик” София. Тони Янчев от АЕЦ-Козлодуй спечели в клас “Формула супер сток”, а втори завърши Атанас Георгиев от Пазарджик.

В 45 минутния финал в клас “Нитро”, Петър Гергов от “Хоби дик” навъртя 145 обиколки и спечели първото място. Втори се класира достойният му съперник, ученикът от 12 клас на врачанската езикова гимназия Мартин Дамянов. Той имаше технически проблеми в продължение на три минути, но въпреки това постигна 142 обиколки. Трети остана Христо Енчев от “Хоби дик”.

Станимир Станев от ‘Стелди-R” спечели 20 минутния финал в клас “Нитро с пулстартер” постигайки резултат от 56 обиколки. На второ място остана петокласникът от врачанското СОУ ”Христо Ботев” Росен Ралчовски с 48 обиколки, а трети завърши Георги Аврамов от Пловдив с 47 обиколки.

Много драматично се разви надпреварата в 45 минутния финал на кралския клас “Формула 2”. Мартин Дамянов и баща му Дамян Петров поведоха от първата минута и до 15 минута продължиха да мачкат съперниците си. При страничен удар болидът на Дамян Петров остана със счупен амортисьор, а малко по-късно Мартин скъса ремък и двамата отпаднаха от борбата.
Първи завърши Боби Трънчев от Щумен със 165 обиколки, следван от Марио Вутов от АЕЦ-Козлодуй със 154 обиколки и Емил Карамфилов от “Стелди R” със 149 обиколки. Пети с 46 обиколки завърши Мартин Дамянов, а баща му остана шести.

В последния финал в клас “Формула 5”, Станимир Станев от “Стелди R” спечели 20 минутния финал с постижение 54 обиколки, а Дамян Петров от Враца остана втори на обиколка по-малко. Трети завърши Милян Евлогиев от София с 48 обиколки.

На победителите бяха връчени грамоти, предметни награди, а на децата участници сладки торти.

Важен ден за българските гимнастически спортове

В Доха по време на конгреса на международната федерация по гимнастика ще бъдат избрани новите членове в ръководните структури на организацията

Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната