2. Други спортове
  3. Весела Лечева ще награди победителя в „М-Тел Мастърс Джуниър”

Весела Лечева ще награди победителя в „М-Тел Мастърс Джуниър”

Председателят на Държавната агенция за младежта и спорта Весела Лечева ще награди победителя във веригата от детски шахматни турнири „М-Тел Мастърс Джуниър”. Финалният турнир от веригата ще започне в 9 часа на 17 май в стъкления павилион пред Народния театър в София, където тече супертурнира „М-Тел Мастърс” 2009.

Шестте деца, които ще спорят за първото място във веригата, ще имат уникалния шанс да играят в столовете на гросмайсторите Топалов, Иванчук, Карлсен, Ван, Широв и Домингеш. Към момента сигурните участници във финала са са победителят от Ловеч и Ямбол Анатолий Атанасов, класирата се втора в Ямбол и Ловеч Цвета Галунова, спечелилият в Благоевград Киприян Бербатов и победителят от турнира в Силистра Иван Гарнизов. Последните двама състезатели ще бъдат определени днес. Това ще бъдат финалистите, който в момента се провежда в Националната спортна академия.

„М-Тел Мастърс Джуниър” е верига от шахматни турнири за деца до 14 г., която стартира миналата година у нас. Целта й е да подпомага развитието на спорта и откриването на шахматни таланти в цялата страна.

Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Георги Глушков: Щастлив съм, че има млади състезатели, които успешно вървят по пътя на големите имена в биатлона

Това каза министърът на младежта и спорта Георги Глушков по повод 40-ата годишнина от създаването на Българска федерация по биатлон

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната