3. Вдигане на тежести: Титли за Беларус и Турция от третия ден на Евро 2009

Вдигане на тежести: Титли за Беларус и Турция от третия ден на Евро 2009

Беларуският щангист Микалай Черниак завоюва европейската титла до 77 кг на първенството в Букурещ. Шампионка при жените от надпреварата днес е представителката на Турция Сибел Симсек. Тя спечели златния медал в категория до 63 кг с двубой от 263 кг. (108 кг изхвърляне и 128 кг изтласкване).

Беларуският щангист Микалай Черниак завоюва европейската титла до 77 кг на първенството в Букурещ. Той събра двубой от 344 кг., 155 в изхвърлянето и 189 в изтласкването и остана недостижим на върха. Втори се нареди Еркан Керимаж който записа двубой от 342 кг (152+190), а третото място остана за руснакът Дмитри Иваненко с двубой от 341 кг. (156+185).

Шампионка при жените от надпреварата днес е представителката на Турция Сибел Симсек. Тя  спечели златния медал в категория до 63 кг с двубой от 263 кг. (108 кг изхвърляне и 128 кг изтласкване). На второ място финишара угандийката с норвежки паспорт Рут Касирие – 231 кг. Бронзът стана притежание на Светлана Зарукаева (Русия) - също 231 кг (103 и 128), но с по-голямо лично тегло. Арменката Мелине Далусян, която е настояща европейска шампионка остана без медал и се класира на четвърто място.

Днес на подиума в румънската столица българи нямаше. Утре обаче на голям форум дебютират Пламен Боев и Владислав Комаревски в състезанието в категория до 85 кг.

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната