3. Трите бронзови медалистки в свободния стил от Европейското първенство по борба за девойки се прибират днес

Три бронзови медала спечелиха девойките ни на европейското в Тбилиси (Грузия). Десислава Кънева (44 кг), Тайбе Юсеин (59) и Ралица Иванова (67), а Зорница Велева (63 кг)остана пета.

Три бронзови медала спечелиха девойките ни на европейското в Тбилиси (Грузия).

При най-леките до 44 кг Десислава Кънева надделя в репешажите над Мазал Яковов (Израел) с технически туш - 8:0, 7:0, а после в директен сблъсък за отличието срази и Ванеса Каладзинская (Беларус) - 2:0 части (1:0, 3:2). Още на старта Кънева победи Озге Кузукудир (Турция) с 2:0 (7:0, 4:0), но във втория кръг загуби от бъдещата шампионка Ленка Матейова (Словакия), която я изведе в репешажите и даде шанс на българката да продължи.

При 59-килограмовите Тайбе Юсеин се окичи с бронза след успех с 2:0 части (5:0, 7:0) срещу Лаура Рафлер (Австрия). Преди това в І кръг на репешажите нашето момиче преодоля и украинката Антония Птицин (Украйна) също с 2:0 (1:1, 7:1). На старта в категорията Юсеин се справи и с унгарката Моника Шани - 2:0, но загуби от рускинята и бъдеща шампионка Елена Куликова - 0:2 (2:2, 0:7).

В кат. до 67 кг третата от европейското при жените Ралица Иванова се окичи с бронз и при девойките. В сблъсъка за медала националката срази Димитра Кристодулаки (Гърция) с 2:0. И при нея ситуацията се повтори. В първия кръг надделя над Кристина Шакавец (Беларус) с 2:0 (1:0, 1:0), но после отстъпи пред финалистката Саня Хернод (Швеция) с 0:2 (0:3, 0:1).

Медалистките ни от "Евро 2009" за девойки се прибират днес, 2 юли, от Грузия с полет през Истанбул в 18,25 часа.

Днес в Тбилиси стартират първите схватки в класическата борба.

Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната