3. Свинският грип отказа отборите от Гърция и Сърбия в състезанията по ориентиране Купа „Пирин 2009”

Страх от свински грип спря отборите от Гърция и Сърбия да вземат участие в 38-те открити държавни и международни състезания по ориентиране Купа „Пирин 2009”. Така на старта на пешеходната алея на парк „Бачиново” в Благоевград застанаха на 150 състезатели от 21 клуба в страната. В спортната надпревара се включиха представители от всички възрастови групи / от деца 10г. до ветерани над 65 г./.

Страх от свински грип спря отборите от Гърция и Сърбия да вземат участие в 38-те открити държавни и международни състезания по ориентиране Купа „Пирин 2009”.  Така на старта на пешеходната алея на парк „Бачиново” в Благоевград застанаха на 150 състезатели от 21 клуба в страната. В спортната надпревара се включиха представители от всички възрастови групи / от деца 10г. до ветерани над 65 г./.

Първи в отборното класиране с 106 точки завършиха ориентировачите от кюстендилския клуб „Руен 92”. След тях в отборното класиране се наредиха столичните клубове „ТЕА” и „Рила” съответно с 73 и 56 точки. Класиралите се на първите три места във всяка възрастова група бяха наградени с предметни награди от президента на Българската федерация по спортно ориентиране Атанас Георгиев, който е от родом от Благоевград и от старши експерт „Спорт и туризъм” към община Благоевград Юри Джаджаров.

Пет дневната безплатна почивка за двама в Гърция през лятото на месец юни 2010 г. грабна Петър Доганов при мъжете до 21 години  от „Елит -2000” (София) и Наталия Димитрова при жените от Академик (Варна).
При мъжете и жените до 10 години първото и второто място в класирането окупираха Давид Калайджиев,  Стенли Стоянов, Лиляна Хаджиева и Цвети Василева от СКОБ –Младост (Благоевград).

Момичетата от благоевградския клуб по ориентиране бяха най-добри и във възрастовата група до 12 години. Там призовите места бяха заети от  представителките на „Младост” –Радост Василева, Виктория Янакиева и Таня Кожухарова. При 14-годишните първа финишира Антоанета Дяскова от Смолян, а при 18-годишните Кристина Иванова и Кристина Гоцева отново от Младост заеха първите две места. Петя Колева от ТЕА (София) бе първа при жените до 35 години, а Илияна Бургова от Кюстендил при дамите до 45 години. Живка Франгова в същата възрастова група от СКОБ „Младост” (Благоевград) остана трета.
Състезателите на клуба по ориентиране в Благоевград, които в стила на Феър плей се отказаха от участие в комплексното класиране за Купа "Пирин 2009" станаха първи още при мъжете до 14 и 18 години. Благой Димитров и Бойко Сердаров извоюваха първите места в тези възрастови групи за отбора на домакините.

Марио Димитров от „Руен 92” (Кюстендил) и Никола Беделев от Рила (София) бяха първи при мъже до 45 г. и 65 г. Стою Катранджиев от „Младост” остана на второ място при най-възрастните.

Важен ден за българските гимнастически спортове

В Доха по време на конгреса на международната федерация по гимнастика ще бъдат избрани новите членове в ръководните структури на организацията

Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната