2. Други спортове
  3. Световният и вицешампионът с няколко първи места на турнирът по канадска борба в Благоевград

В силовата надпревара участие взеха около 200 състезатели от всички клубове в страната

Световният шампион от последното първенство на планетата по канадска Георги Гайдарджиев и вицешампионът от същото първенство Пламен Кисов завоюваха няколко първи места в юбилейното десето издание на турнира „Благоевград оупън”, който се проведе в зала „Скаптопара”, предаде кореспондентът на Novsport.com в Благоевград.

В силовата надпревара участие взеха около 200 състезатели от всички клубове в страната. Победителите пък разделиха награден фонд от над 3000 лева. За първите места паричните суми варираха до 200 лева, а за вторите 150 лева.

Наградите връчиха председателят на родната федерация по канадска борба Асен Хаджитодоров, председателят на Общински съвет- Благоевград Костадин Хаджигаев и председателят на местния клуб „Армспорт” Любен Парашкански.

В абсолютната категория вицешампионът на планетата Пламен Кисов загуби от Стоян Големанов и Красимир Костадинов и остана извън призовата тройка. В тази категория победител стана Красимир Костадинов от Тутракан, следван от Стоян Големанов от Горна Оряховица и Георги Цветков от Банско.

При жените в абсолютната категория бившата световна шампионка Вероника Бонкова бе без конкуренция за първото място.

В подреждането след нея останаха Катрин Костадинова и бившата манекенка Мария Гугучкова от Горна Оряховица. В категория над 90 кг. на дясна ръка първото място завоюва Пламен Кисов. Той стана първи и на лява ръка в кат. над 80 кг.

Световният ни шампион Георги Гайдарджиев бе най-добър в категория до 70 кг. на дясна ръка и остана втори на лява ръка до 80 кг. Там първото място завоюва друг вицесветовен шампион Стефан Ленгаров. Братът на Георги Гайдарджиев- Мирослав зае третото място в тази категория.

Сребро за България от Световното по вдигане на тежести за юноши и девойки

България стартира с три медала на Европейското първенство по вдигане на тежести за юноши и девойки до 20 и до 23 години в Рашин, Полша

Сестри Стоеви на полуфинал в Нидерландия, Стефани продължава и единично

Стефани Стоева се класира за полуфиналите на единично и на двойки жени на международния турнир по бадминтон от сериите "International Challenge" в Хертогенбош (Нидерландия)

България завърши на 14-о място на Световната купа по шорттрек

Състезанието се проведе в Канада

Сестри Стоеви дадоха едва 13 точки на шведки

Българките се класираха на четвъртфинал в Нидерландия

Важен ден за българските гимнастически спортове

В Доха по време на конгреса на международната федерация по гимнастика ще бъдат избрани новите членове в ръководните структури на организацията

Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Георги Глушков: Щастлив съм, че има млади състезатели, които успешно вървят по пътя на големите имена в биатлона

Това каза министърът на младежта и спорта Георги Глушков по повод 40-ата годишнина от създаването на Българска федерация по биатлон

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика