3. Стрелба с лък: Пореден успех за Старши треньорът на националния ни отбор Иван Йотов

Днес (17.10.09г.) той спечели трети златен медал взала на дистанцията 2 х 18 м., на Световните игри за ветерани в Сидни.

Йотов събра равен брой точки (553т.,) с представителя на домакините Geoffrey Dyer. Двамата състезатели бяха също с равен брой 10-ки по 27, но след като се стигна до преброяване на 9-те се оказа, че нашият състезател има с 3 повече и така съдиите присъдиха златният медал на Йотов.

"Имаше проблем с осветлението в залата и на първите 18 м., не стрелях добре бях 4-ти в класирането, но след това се мобилизирах и в последната серия изстрелях три 10-ки, които бяха решаващи в спора за златния медал", сподели за archery.bg Иван Йотов.

Rodney Brier-Mills от Австралия зае третото място в крайното класиране при ветераните (50-59г.), с резултат 549т., само на 4-ри точки разлика от първите двама медалисти.

За жалост съдиите не разрешиха на Йотов да вземе участие и на компаунд в зала, тъй като според правилника на ФИТА той няма право да участва в две състезания на един ден.

С тази поредна победа Иван Йотов приключи успешно своето участие на Световните игри за ветерани в Сидни-2009г., като спечели три златни медала във всичките дисциплини, в който участва.

Важен ден за българските гимнастически спортове

В Доха по време на конгреса на международната федерация по гимнастика ще бъдат избрани новите членове в ръководните структури на организацията

Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната