3. Стефан Христов 7-ми в генералното класиране на „Les 3 Jours de Vaucluse” във Франция

Стефан Христов от КК „Бургас” записа най-добро класиране от българите - участници в престижния турнир за купа „Les 3 Jours de Vaucluse” във Франция. В последния трети 165-километров етап, колоездачът финишира с време еднакво с четвъртия, петия до девети състезател, но фотофинишът и натрупаните резултати определи той да бъде на седмо място в крайното генерално класиране.

Стефан Христов от КК „Бургас” записа най-добро класиране от българите - участници в престижния турнир за купа „Les 3 Jours de Vaucluse” във Франция. В последния трети 165-километров етап, колоездачът финишира с време еднакво с четвъртия, петия до девети състезател, но фотофинишът и натрупаните резултати определи той да бъде на седмо място в крайното генерално класиране.

В това състезание присъстваха всички височини, които са включени в  колоездачната обиколка на Франция. Участваха 192 колоездачи от 24 отбора от цял свят.
В приключило вчера, 1-ви март състезание в Белгия, състезателите на КК „Бургас” финишираха с втората група с останалата стотица на 7 мин след лидера и не постигнаха впечатляващи резултати. В състезанието участваха 12 Про Тур отбора, три Про континентални отбора, и един континентален тим - българския КК „Бургас”.

Победител е звездата Том Бонен, който преди седмици спечели силната Обиколка на Катар.

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната