3. Станка Златева на финал във Вилнюс

Станка Златева на финал във Вилнюс

Трикратната световна и европейска шампионка Станка Златева се класира на четвърти пореден финал на Европейско първенство по борба на шампионата във Вилнюс.

Златева демонстрира за пореден път своите възможности и се справи безапелационно със своите съпернички по пътя към финала. Тя остана на тепиха малко повече от шест минути в трите си схватки и не загуби нито една точка.

На осминафинала българката в категория до 72 килограма тушира във втората част Елена Мудраг от Румъния. На четвърфинала същото се случи дебютантката Ема Веберг от Швеция, а на полуфинала полякинята Агниешка Виечек удържа 38 секунди срещу Станка, след което беше туширана.

На финала Златева ще срещне рускинята Алена Стародубцева, която победи в полуфинала Светлана Саенко от Украйна. Станка Златева победи Стародубцева на полуфинала на Световното първенство в Токио през миналата година, където българската стана първа, а рускинята трета. Двубоят за златото е в петък вечерта след 18:00 часа.

Другата ни представителка Елина Васева загуби на осминафинала в категория до 63 килограма от полякинята Моника Михалик с 0:2 части.

В първата българката след захват, а във втората секунди преди края при 0:0 дадоха предупреждение за пасивност на Михалик, но след миг Васева бе избутана и така изгуби мача.

Васева обаче също остана в играта, след като полякинята Михалик отиде на финал и изтегли нашенката на репешаж, където ще играе с германката Щубер.

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната