3. Симона Иванова триумфира при девойките на държавното първенство по художествена гимнастика

Симона Иванова от клуб Чар (Варна) спечели титлата в многобоя при девойките младша възраст на държавното първенство по художествена гимнастика за всички възрасти категория Елит, което се провежда в столичната зала "Универсиада", информира БТА. След нея останаха Женина Трашлиева (Черноморец, Бургас) и Дарина Иванова (Левски-Триадица, София). В отборното състезание при девойките младша възраст първи е тимът на Чар (Варна), пред Левски-Триадица и Левски.

На финалите на отделните уреди три златни и един бронзов медал взе Бистра Старейшинска (Левски). Тя е първа на въже, обръч и топка, а на съчетанието без уред остана трета. Дъщерята на треньора на Литекс - Станимир Стоилов - Весела Стоилова от клуб Илиана Е.ОН спечели сребърен медал на обръч, а трета е Дарина Иванова от Левски-Триадица. Данина Тодорова (Чар) е първа на съчетанието без уред, следвана от Радина Филипова (Чар). На въже Радина Филипова е втора, следвана от Данина Тодорова. На топка среброто е за Женина Трашлиева (Черноморец), а бронза - Лаура Траас (Левски-Триадица). Около 17.30 часа днес ще завърши отборното състезание при девойките старша възраст.

В събота от 9.30 часа започва многобоя при девойките старша възраст, а от 13.30 до 17.00 часа е надпреварата отборно и индивидуално многобой при жените. В неделя от 9.30 до 14.00 часа са финалите на отделните уреди при девойки старша възраст и при жените.

Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната