3. Силвия Митева с три сребърни медала на турнира в Бургас

Силвия Митева с три сребърни медала на турнира в Бургас

Българската грация Силвия Митева спечели три сребърни медала на отделните уреди на 42-рия международен турнир Гран При за приз "Жулиета Шишманова", който се проведе в Бургас.

Рускинята Дария Кондакова, освен че спечели многобоя в първия състезателен ден, демонстрира класа и на финалите, като зае три първи и едно второ място. Третата по сила руска гимнастичка спечели златото на въже пред българката Силвия Митева и Нета Ривкин (Израел).

На обръч Ирина Ризенсон (Израел), трета от многобоя, игра без грешка и получи най-висока оценка, докато Силвия Митева изпусна уреда извън квадрата и остана на петото място, информира БТА.

В съчетанията с топка Даря Кондакова отново бе безупречна пред Силвия Митева и Ирина Ризенсон, а най-оспорвано се разви борбата за медалите на лента. Даря Кондакова изпревари само с 200 стотни Силвия Митева, а трета остана Ирина Ризенсон.

За спечелените 3 златни и един сребърен медал, рускинята взе 4150 евро от общия награден фонд от 18 хиляди. Ирина Ризенсон прибра 2 950 евро, а Силвия Митева - 2550 евро. За мис турнир бе избрана Ирина Ризенсон (Израел).

Приз "Жулиета Шишманова" бе връчен на треньорката на победителката в многобоя и носителка на три златни и един сребърен медали Анна Шумилова с подгласнички Силвия Митева и Ирина Викидорчик, наставнички на заелите второ и трето място в многобоя Силвия Митева и Ирина Ризенсон.

Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната