2. Други спортове
  3. Шест медала спечелиха сливенски борци от държавното първнство

Шест медала спечелиха сливенски борци от държавното първнство

Даниел Живков от АСК Сливен спечели приза за най-резултатен борец на държавния шампионат по свободна борба за момчета в Горна Оряховица.

Даниел Живков от АСК Сливен спечели приза за най-резултатен борец на  държавния шампионат по свободна борба за момчета в Горна Оряховица.

Той бе над конкуренцията в категория до 59 килограма, като се окичи със златното отличие. Вторият специален приз, за най-техничен борец бе присъден на Енгюн Мехмед от Разград, шампион в категория до 53 кг.

В надпреварата участваха 230 състезатели от 35 клуба в страната. Възпитаниците на сливенската школа спечелиха от състезанието общо шест медала, от които два златни, един сребърен и три бронзови.

Освен Даниел Живков, шампион в категорията си стана и Иван Боев – 73 килограма. На вора позиция се класира Васил Балазов при 85-килограмовите момчета. Трети места заеха в кат. 42 кг  Шюкри Шюкриев, кат. 47 кг  Димитър Вълчев (Сливен) и при най-леките до  32 килограма Адем Нурали, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.

Георги Глушков: Щастлив съм, че има млади състезатели, които успешно вървят по пътя на големите имена в биатлона

Това каза министърът на младежта и спорта Георги Глушков по повод 40-ата годишнина от създаването на Българска федерация по биатлон

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната