3. Руснак грабна европейската титла по модерен петобой в Албена

Руснак грабна европейската титла по модерен петобой в Албена

Пример за това даде руснака Максим Кузнецов, който грабна европейската титла в индивидуалната надпревара, стартирайки от шеста позиция в комбинирата дисциплина, а временният водач Зураулиу от Беларус остана едва четвърти. Със сребърния медал се окичи Дмитри Богдан от Беларус, а бронза взе Бруно Мерле от Франция.

Днешният финал от Европейското първенство по модерен петобой при 21-годишните в Албена доказа, че след нововъведенията този спорт става все по-атрактивен и напрежението е до последната крачка на финала, съобщиха за Novsport.com.

Отборната титла стана притежание на тима на Беларус с общ сбор от 17 824 точки, на втора позиция е Франция със 17 568 т., а Русия се окичи с бронзовите отличия / 17 424 точки /. Отлично представяне записа нашият Благой Димитров, който с общ сбор от 5728 точки зае 17-то място от 36 състезатели на финала. Той бе и изненадата за специалистите, след като след трите дисциплини - фехтовка, плуване и езда излезе на 7-ма позиция във временното класиране. Другият ни представител Димитър Кестенов е 30-ти.

Отборно нашите са на девето място от 13 тима със сбор от 15 668 точки. С голям интерес се очаква утрешната смесена щафета / 1 младеж + 1 девойка /, защото тази надпревара се провежда за първи път в света след решенията на Конгреса на световната федерация в Гватемала само преди пет месеца. На българската федерация - домакин на първенството се падна честта да направи нейния прощъпулник.

Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната