3. Рускинята Дария Кондакова спечели многобоя в Гран При „Жулиета Шишманова”

Рускинята Дария Кондакова спечели многобоя в Гран При „Жулиета Шишманова”

Рускинята Дария Кондакова е лидер в многобоя, първи състезателен ден от 42-то издание на силния международен турнир по художествена гимнастика за приз „Жулиета Шишманова -2009”. На килима в Бургас обаче тази година има твърде малко участнички и по-слабо ниво, продиктувано от липсващите звезди в този спорт, които участват в провеждащия се силен турнир от Световната купа в Италия.

Днес в многобоя участваха 23 състезателки от 18 страни. Русия участва с третата си по сила състезателка Дариа Кондакова, която с тотал от 107.375 точки спечели надпреварата пред носителката на сребро – Силвия Митева – 106.850 точки и бронзовата медалистка от Израел – Ирина Ризенцон – 104.575 точки. Другите българки Моника Минчева, Филипа Сидерова и Таня Цекова заеха съответно – 6-то, 7-мо и 11-то място в класирането.

Наградният фонд на турнира, както и на всички от веригата „ Гран при" е 18 хиляди евро за всичките четири уреда. Победителките на всеки един от уредите максимално могат да получат парична награда в размер на 1100 евро.
Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната