3. Русен Русев спечели първата премия за активност на колообиколката на България

Русен Русев спечели първата премия за активност на колообиколката на България

Колоездачът на пловдивския КК „Цар Симеон 1898” Русен Русев спечели първата премия за активност от 59-ата Международна колоездачна обиколка на България, която стартира в София днес.

Първият етап от столицата до Троян, 161 км изкова трикратният победител в Обиколката - Ивайло Габровски /КК „Несебър/, който облече жълтата фланелка на победителите. Иво, заедно с Владимир Коев-Пиранята, атакуваха успешно предивисочинното изкачване на Беклемето. Двамата се откъснаха пред основната група и в същия ред финишира в Троян. Първи Габровски, втори Коев на 30 секунди след победителя. Трети остана ветеранът Павел Шуманов.

Иначе Русев започна успешно представянето на тима на „Цар Симеон 1898”.

3 километра след острия старт на КПП Кремиковци 25-годишният бегач направи успешна атака и се откъсна с повече от 200 метра от основната група. И докато колоната се адаптира към мръсното дъждовно време, Русев изненадващо увеличи преднината си на повече от 200 метра и първи пречи финалната линия, спечелвайки първата премия в етапа София-Троян.

Наградата за тази премия на Русен бе осигурена от народния певец Георги Димитров-Разтоката.

Новопривлеченият от „Диверданж” люксембургски национал и дебютант в „Цар Симеон 1898” Клод Волтер пък бе близо до спечелване на височинна премия от ІІ категория на Гълъбец. 26-годишният люксембурец обаче не успа да разчете силите си в последните 2 километра и остана четвърти, спечелвайки само една точка за класацията за катерачи. Така зелената фланелка за катерач №1 облече младият националът на Казахстан Александър Шушемойн. Казахстанецът спечели общо 5 премии – 3 за катерачи и 2 за активност и така облече и бялата фланелка на червени точки. Втори след него засега в същите две класации е унгарецът Ищван Чираци.

Бялата фланелка за най-добър млад колоездач до 23-годишна възраст облече Мартин Грашев от КК „Несебър”.

Важен ден за българските гимнастически спортове

В Доха по време на конгреса на международната федерация по гимнастика ще бъдат избрани новите членове в ръководните структури на организацията

Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната