3. Ричард Карапас спечели 14-ия етап на Обиколката на Испания

Ричард Карапас спечели 14-ия етап на Обиколката на Испания

Примож Роглич започна да топи аванса на лидера Ремко Евенепул

Еквадорският катерач Ричард Карапас спечели 14-ия етап на колоездачната Обиколка на Испания, завършила на връх Пандела в Андалусия.

Словенецът Примож Роглич пък свали разликата от лидера Ремко Евенепул с 48 секунди. Карапас даде печеливщо време от 4:09.27 часа.

Карапас устоя на атаките на Роглич и Мигел Анхел Лопес, като запази преднината си от 8 секунди. "На финала знаех, че това ще е труден и важен етап. Искахме да повторим това, което направихме в 12-ия етап. Проучих много добре изкачването. Това ми дава голяма увереност занапред", каза Карапас.

Това е негова втора победа на Вуелтата, като първата бе преди два дни на връх Пенас Бланкас.

22-годишният белгиец Ремко Евенепул отстъпи първото място, след като остана сам при изкачването, лишен от присъствието на своя съотборник Жулиан Алафилип, който в сряда стана жертва на падане "без последствия". Така белгиецът не успя да последва атаката на Роглич 4 километра преди финала.

"Днес не чувствах добре краката си. Не успях да натисна, след като Роглич тръгна. Имам още аванс в класирането, надявам се това да бе най-лошият ми ден от тези три седмици", каза Евенепул.

Осем дни след като облече червената фланелка, той отстъпи 48 секунди на Примож Роглич и 20 секунди на Енрик Мас.

Белгиецът вече има само 1 минута и 49 секунди аванс пред трикратния шампион от Словения, както и 2 минути и 43 секунди пред испанеца.

В неделя предстои кралският етап на това издание на състезанието с финал на връх Оя да ла Мора на 2500 метра надморска височина с изкачване от 19,3 километра на 7,8% среден наклон.

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова

Антон Коджабашев за втори път фалира българските щанги

Насар оглави опозицията, която да спасява спорта

Карлос Насар тръгва да спасява федерацията по вдигане на тежести

Олимпийският шампион обеща, че ще направи всичко възможно

Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България