3. Резултати от Държавно първенство по стрелба с лък

Резултати от Държавно първенство по стрелба с лък

В град София се проведе успешно Държавното първенство за мъже и жени. В състезанието взеха участие 64 състезатели от 12 клуба в дисциплините рекърв и компаунд.

33 мъже-рекърв премериха сили в Държавното първенство. Първото място спечели Христо Христов от СК „Джамбо-2006 " (Русе), който на финала за златото отстрани Боян Бонев от СК „Антибиотик„ (Разград) с доста висок резултат 118/116, от възможни 120 точки. Явор Христов от СК „Джамбо-2006” (Русе), спечели трето място, като на финала елиминира Константин Руевски от СК „Робин Худ” (София) със 115/108т.

При жените-рекърв първа се класира Пламена Миткина от СК „Динамикс” (Силистра), като на финала победи Десислава Василева от СК „Авитохол” (София). За третото място се съревноваваха Йорданка Куртева от СК „Динамикс” (Силистра) и Кадрие Исмаилова от СК „Габарит” (София). Куртева спечели бронза, като победи със 100/96 т., Исмаилова.

При мъжете-компаунд златото грабна Старши треньора на националите ни Иван Йотов от СК „Й.А.Академи” (Разград). На финала Йотов победи Димитър Димитров от СК „Етър-78” (В. Търново) със 113/110т. Третото място спечели Виктор Петров от СК „Джамбо-2006” (Русе), който отстрани съотборника си Живко Жеков със 115/104т.

Траяна Йорданова от СК „Антибиотик” (Разград), завоюва първо място при жените – компаунд. Втора остана Калина Ханева от СК „Й.А.Академи” (Разград), а на трето място се нареди съотборничката и Мартина Денева.

Първо място в отборното класиране при мъжете-рекърв заеха състезателите на СК „Джамбо-2006” (Русе), втори останаха СК „Р. Худ” (София), а трети се нареди отбора на СК „Габарит” (София).

Бяха подобрени и четири държавни рекорда. Спортен клуб „Джамбо-2006” (Русе) подобри рекорда в отборната надпревара с две точки на 234т. Виктор Петров (компаунд) също от „Джамбо-2006” постави нов рекорд на 2 х 18м., 578 точки. При жените-компаунд Траяна Йорданова регистрира два нови рекорда на 1 х 18м., 244 точки и на 2 х 18 м., 486 т.

Българска федерация „Стрелба с лък” изказва специални благодарности на организаторите на Държавното първенство - СК „Габарит”, на съдиите: Иван Божев, Костадин Божев, Антоанета Димитрова и Валентин Стефанов и на стрелците от СК „Банкя-78”, които спомогнаха за отличната организация на състезанието.

Сребро за България от Световното по вдигане на тежести за юноши и девойки

България стартира с три медала на Европейското първенство по вдигане на тежести за юноши и девойки до 20 и до 23 години в Рашин, Полша

Сестри Стоеви на полуфинал в Нидерландия, Стефани продължава и единично

Стефани Стоева се класира за полуфиналите на единично и на двойки жени на международния турнир по бадминтон от сериите "International Challenge" в Хертогенбош (Нидерландия)