3. Радиоуправляемите бъгита закриха сезона в Девня

Радиоуправляемите бъгита закриха сезона в Девня

37 пилоти от България и един от Турция взеха участие в ІІІ-ия заключителен кръг от Държавния шампионат по автомоделизъм за модели с висока проходимост в класовете „Бъги”, „Тръги” и „Монстери”, предаде кореспондент на Novsport.com. Състезанието се проведе през почивните дни в гр. Девня.

В съботния състезателен ден участниците караха в по 5 квалификационни серии от по 5 мин. В кралския клас „Бъги 1:8” козлодуйският ас Марио Вутов отново показа класа и постигна резултат, който го класира на първо място в стартовата решетка за финала. Втори бе Борислав Трънчев от Шумен, а трети е неговият чичо Свилен Трънчев. На шеста позиция се класира Румен Драганов от АЕЦ Козлодуй.

В клас „Тръги” Юрий Трънчев от Шумен постигна най-добър резултат, следван от съотборниците си Ангел Ангелов и Теодор Трънчев. На пето място остана Александър Томов от Козлодуй.

Станимир Станев от „Стелди-R” София оглави класирането в клас „Монстери”, следван от Ангел Ангелов от Шумен и Игор Георгиев от Девня. В последния клас „Бъги 1:5” отново най-добър резултат показа Станимир Станев, следван от Селих Сунали от Турция и Слав Братоев от гр. Девня.

В неделните финали организаторите започнаха с 30 минутен финал в клас „Бъги 1:8”. Още от старта младият пилот от Шумен Борислав Трънчев излезе напред и до края не допусна изненада, като завъртя 46 обиколки. Втори се класира неговият чичо Свилен Трънчев, който изненадващо, но напълно заслужено с резултат 42 обиколки намери своето място във финалната тройка. Трети завърши Марио Вутов от АЕЦ Козлодуй, който с този си успех стана краен републикански шампион на България в този клас модели за 2009 година. В интерес на истината въпреки младостта си, Марио кара зряло и показа, че го чака добро бъдеще в автомоделния спорт. В този финал той постигна резултат от 41 обиколки. Четвърти финишира Румен Драганов с 37 обиколки, което е неговото най-добро постижение.

В 20 минутния финал в клас „Монстери” водачеството пое Станимир Станев, но впоследствие получи повреда и завърши трети с 24 обиколки. Първи се класира Ангел Ангелов от Шумен, който навъртя 29 обиколки, следван от Игор Георгиев от Девня с 27 обиколки.

В 20 минутния финал в клас „Тръги” хегемонията на шуменските пилоти бе пълна. Първи завърши Ангел Ангелов с 30 обиколки, втори – Теодор Трънчев с 29, а трети Юрий Трънчев с 28 обиколки. Шести се класира Александър Томов от Козлодуй, който получи сериозна техническа повреда и завърши само с две обиколки.

В последния клас „Бъги 1:5” в 20 минутния финал турският пилот Семих Сунали не остави никакви надежди за другите състезатели и със 33 обиколки завърши на първо място, следван от младия представител на девненския клуб Стоян Радков с 31 обиколка, а трети се класира ветеранът Светослав Янакиев от Варна.

Състезанието бе закрито от зам.кмета на Община Девня Ели Иванова, която връчи на победителите в отделните класове купи, а на всички участници – почетни дипломи.

От страна на БФАМС зам. председателя Огнян Филипов подари на кмета почетен плакет от името на Федерацията за „личен принос в развитието на автомоделизма в Република България”, и връчи купа за отборен шампион на гр. Девня комплексно в класовете радиоуправляеми модели, която девненските пилоти печелят за първи път в своята история.

Важен ден за българските гимнастически спортове

В Доха по време на конгреса на международната федерация по гимнастика ще бъдат избрани новите членове в ръководните структури на организацията

Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната