3. Призови места за България в Международното състезание по прескачане на препятствия в Албена

Трима Български ездачи заеха първите места в скачането за Голямата награда в Международното състезание по прескачане на препятствия в Албена, съобщиха от организаторите. Първи се класира Ангел Няголов с Рю Бланш и време 37.83 секунди на баража. Изпълнението на победителя беше чисто и без наказателни точки.

Трима Български ездачи заеха първите места в скачането за Голямата награда в Международното състезание по прескачане на препятствия в Албена, съобщиха от организаторите. Първи се класира Ангел Няголов с Рю Бланш и време 37.83 секунди на баража. Изпълнението на победителя беше чисто и без наказателни точки. За победата си Ангел Няголов получава 3 000 Евро от наградния фонд на турнира. Аспарух Атанасов с Джесика дю Боа е втори с време от баража 45.32 секунди и също без наказателни точки. Трети остана Ивелин Вълев с Екуита.

Неговото време на баража е 36.12 сек., но за негово съжаление той завърши с 4 наказателни точки. Атанасов и Вълев получават съответно по 2 600 и 1 900 Евро от наградния фонд на турнира. На четвърто място след българите се класира ирландският състезател Гери Флин с кон Сиек Джанико. Флин завърши състезанието също с четири наказателни точки, на времето на ирландеца - 37.31 сек., класира българина Ивелин Вълев трети.

Общо 21 ездачи от четири държави стартираха в състезанието за Голямата награда в Международното състезание по прескачане на препятствия в Албена. От тях само четирима преодоляха чисто паркура с височина 150 см и се класираха за баража, на който препятствията бяха с височина 160 см.

Още една награда беше връчена на български състезател. Д-р Крум Рашков, Генерален секретар на Българската федерация по конен спорт награди Аспарух Атанасов като най-добре представилия се българин в Международното състезание по прескачане на препятствия.

Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната