3. Преизчислиха резултата на български голфър на Мондиала в Испания, официално е 18-и

Светослав Станиславов завършва на 18-о място на световните финали на голф-турнира Volvo Masters Amateur в Испания, съобщава centersport.org. Първоначално бе съобщено, че българският състезател е 20-и. Родният ни голфър подаде контестация, че е допусната техническа грешка при изчисляването на резултата му от втория ден. Домакините са я оправили и вместо 22 точки, сега му отсъждат 24. Общият му сбор от 49 точки го изстрелва с две позиции по-напред в индивидуалното класиране.

С новия ранкинг Станиславов подобрява постижението на варненеца Тодор Кръстев, който през 2007 г. завършва 27-и, а м.г. заема 20-о място. Победител в тазгодишния турнир стана кореецът Чоул Хи Ли с 63 точки (41+22). Състезанието се явява индивидуално световно първенство за голф при аматьорите. Припомняме Ви, че над 50 хиляди голфъри от 15 държави са се състезавали за достигане на финалите в Испания. През годината те са направили над 20 милиона удара и са пропътували близо два милиарда километра покрай любимия спорт, сочи статистиката на организаторите. В отборното класиране Светослав Станиславов приключва осми в Испания след поправянето на техническата грешка.

CenterSport припомня, че роденият в град Добрич архитект, който сега живее и работи във Варна,  изпраща изключително успешна година. Младият голф-играч започва да се занимава с този аристократичен спорт едва от 2007 г. По-сериозно тренира от тази пролет. В България през тази година спечели турнирите Mercedes и Volvo и бе сред първите трима в още 2 международни турнира. Догодина той възнамерява да се включи във всички турнири в страната ни.

Сестри Стоеви дадоха едва 13 точки на шведки

Българките се класираха на четвъртфинал в Нидерландия

Важен ден за българските гимнастически спортове

В Доха по време на конгреса на международната федерация по гимнастика ще бъдат избрани новите членове в ръководните структури на организацията

Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната