2. Други спортове
  3. Пламен Станчев от Мега клуб (Сф) спечели едноседмичното открито първенство по боулинг

Пламен Станчев от Мега клуб (Сф) спечели едноседмичното открито първенство по боулинг, което се проведе в боулинг клуб “Корона” Благоевград. Той получи парична награда в размер на 1 100 лева от рекордния награден фонд за такова състезание, който възлиза на над 4 000 лева. Призовата тройка допълниха други двама състезатели на столичните клубове ЦСКА и Мега. Това са Франко Сергеевски и Юли Петров. Те спечелиха парични бонуси в размер на 750 и 500 лева отредени от организатори за класиралите се на второ и трето място в надпреварата. В изключително силната конкуренция място сред 18-те финалисти в надпреварата намериха и четирима представители на най-младия боулинг клуб в страната, какъвто определено е отбора на домакините от клуб Корона (Благоевград). Най добро представяне от благоевградския тим записа Любомир Кордев със седмо място, а след него останаха Мето Киров, който се класира на 14-то място, 16-ти стана Мимо Трендафилов, а последното 18-о място бе отредено за играещия треньор на отбора от Благоевград Николай Мадолев. Четиримата състезатели също участваха в разпределението на наградния фонд и си осигуриха парични награди в размер на от по 100 лева. След приключване на състезанието Николай Мадолев остана изключително доволен, че от конкуренция на 60 профисионални боулинг играчи, трима от неговите възпитаници, както и той самият са стигнали до тази фаза на спортната проява.

Пламен Станчев от Мега клуб (Сф) спечели едноседмичното открито първенство по боулинг, което се проведе в боулинг клуб “Корона” Благоевград. Той получи парична награда в размер на  1 100 лева от рекордния награден фонд за такова състезание, който възлиза на над 4 000 лева. Призовата тройка допълниха други двама състезатели на столичните клубове ЦСКА и Мега. Това са Франко Сергеевски и Юли Петров. Те спечелиха парични бонуси в размер на 750 и 500 лева отредени от организатори за класиралите се на второ и трето място в надпреварата. В изключително силната конкуренция място сред 18-те финалисти в надпреварата намериха и четирима представители на най-младия боулинг клуб в страната, какъвто определено е отбора на домакините от клуб Корона (Благоевград).  Най добро представяне от благоевградския тим записа Любомир Кордев със седмо място, а след него останаха Мето Киров, който се класира на 14-то място, 16-ти стана Мимо Трендафилов, а последното 18-о място бе отредено за играещия треньор на отбора от Благоевград Николай Мадолев. Четиримата състезатели също участваха в разпределението на наградния фонд и си осигуриха парични награди в размер на от по 100 лева. След приключване на състезанието Николай Мадолев остана изключително доволен, че от конкуренция на 60 профисионални боулинг играчи, трима от неговите възпитаници, както и той самият са стигнали до тази фаза на спортната проява.

Георги Глушков: Щастлив съм, че има млади състезатели, които успешно вървят по пътя на големите имена в биатлона

Това каза министърът на младежта и спорта Георги Глушков по повод 40-ата годишнина от създаването на Българска федерация по биатлон

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната