3. Пламен Боев дебютира на Европейското с бронз в изтласкването

Пламен Боев дебютира на Европейското с бронз в изтласкването

Българинът Пламен Боев се отличи с бронзовия медал в движението изтласкване в дебюта си в категория до 85 кг на Европейското първенство по вдигане на тежести в Букурещ.

Боев реализира шест успешни опита и със 160 кг в изхвърлянето и 203 кг в изтласкването събра общ резултат от 263 кг, което го постави на пета позиция в крайното класиране. В първото движение Боев остана 12-и, но с третото място в изтласкването се изкачи със седем места в таблицата на шест килограма зад победителя Алексей Юфкин от Русия (164 кг + 265 кг).

Роденият през 1986 г. Юфкин ще си тръгне от румънската столица с първа титла в кариерата си, след като разликата между първите трима бе установена на един килограм.

Втори завърши азербайджанецът Интигам Заиров 368 кг (168 кг + 200 кг), който въпреки общо трите си неуспешни опита се поздрави със среброто. След него се нареди Микалай Новикау с 367 кг (166 кг + 201 кг).

Българският представител в същата категория но в група „В” Владислав Комаревски даде трети резултат със общия си сбор от 343 кг (152 кг + 191 кг), с което остана 15-и в генералното подреждане.

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната