3. Пиеррик Федриго спечели Критериум Интернасионал

Пиеррик Федриго спечели Критериум Интернасионал

Ланс Армстронг и Алберто Контадор не впечатлиха в Корсика

Френският колоездач Пиеррик Федриго от тима на „BBox Bouygues Telecom” спечели класическото двудневно състезание на остров Корсика Критериум Интернасионал. Федриго запази крехката си преднина, която изгради с победата в първия кръг през събота и остави зад себе си австралиеца Майкъл Роджърс (+15 сек.) и португалеца Тиаго Машадо (+15 сек.).

Определените за основни претенденти Алберто Контадор от „Астана” и Ланс Армстронг „Радио Шак” не впечатлиха с представянето си в трите етапа, простиращи се върху общо 259 километра. Двамата останаха в общата група на генералното класиране, а в подреждането при точките Контадор завърши шести с 14 точки.

Състезанието завърши с етап по часовник, втори за деня, провел се в околностите на Порто Векио. Британецът Дейвид Милар даде най-добро време от 9:50 минути по 7,7-километровото трасе. Контадор завърши втори с изоставане от две секунди. На трета позиция се класира Майкъл Роджърс (Австралия) – на три секунди след победителя. Ланс Армстронг даде 15-о време, оставайки на 19 секунди след Милар.
Федриго постави време от 10:08 мин. и с това запази голяма част от 17-те секунди аванс, с които разполагаше преди втория за деня и финален за състезанието етап. Французинът спечели и точковата класация със сбор от 25. След него останаха Милар, Ръсел Даунинг и Майкъл Роджърс с по 15.

Утеха за Армстронг бе победата на неговия „Радио Шак” в отборното състезание. С общо време от 21:37.12 часа американският състав изпревари „Caisse d’Epargne” (+1:19 мин.) и „НТС Колумбия” (+1:29 мин.).