3. Петър Даскалов и Елена Мерджанова заеха второ място в категория IDSF латина на международния турнир по спортни танци - Sliven Op

Петър Даскалов и Елена Мерджанова заеха второ място в категория IDSF латина на международния турнир по спортни танци - Sliven Open 2009. Пред тях завършиха само италианците Валерио Монако и Вероника Монако, които взеха 1000 евро от наградния фонд.

Трета е друга българска двойка - Тодор Кондов и Снежана Славова. Първите шест двойки в класирането си разделиха сумата от 3500 евро от наградния фонд. При юношите старша възраст стандарт спечелиха Вадим Данилов и Наталия Хорватова (Словакия), пред Александру Бержан и Вергиния Урсу (Молдова) и Братан Братанов и Пламена Пламенова (България).

При сеньорите стандарт спечелиха Петър Петров и Мариана Дишлиева (България). При 11-годишните латина в международния турнир първа са Михаел Невял и Ангелина Чукирла (Молдова), следвани от Илия Добрев и Адриана Ангелова (България) и Марио Георгиев и Елеонела Горанова (България).

При юношите младша възраст стандарт спечелиха Михаил Котов и Анастасия Чиоклеа (Молдова), пред българите Костадин Василев и Екатерина Маркелова и Атанас Русев и Симона Янева. При младежите стандарт победители са шампионите на България Трифон Парушев и Екатерина Драганова. В турнира бейсик състезатели над 16 години стандарт спечелиха Даниел Кимовски и Евгения Врзовска (Македония), пред Георги Учкунов и Цветелина Делчева (България) и Игор Попа и Михаела Лорин (Румъния).

При деца до 9 години латина спечелиха Михаи Крачун и Лиана Месою (Румъния), а втори и трети са съответно Ивайло Стоянов и Магдалена Михайлова (България) и Мирослав Бонев и Лора Данкова (България). При деца до 11 години стандарт спечелиха Илия Добрев и Адриана Ангелова (България), а бронз взеха Марио Георгиев и Елеонела Горанова.

При юношите младша и старша възраст латина триумфираха румънците Даниел Константин и Лавиния Джеорджита, а среброто остана за Станислав Василев и Михаела Павлова (България). По-късно днес са финалите IDSF стандарт, сеньори латина и юношите старша възраст латина.

Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната