3. "Парадайс данс” с 2 титли и второ място на турнира в Пазарджик

"Парадайс данс” с 2 титли и второ място на турнира в Пазарджик

Две шампионски титли и едно второ място завоюваха състезателите на „Парадайс данс” при Военен клуб - Пловдив на открития национален турнир по спортни танци в Пазарджик. Надпреварата събра най-добрите 60 танцови двойки от всички центрове в страната и бе кръг от веригата за „Купа България”. От 7-те двойки, с които излезе пловдивският клуб, 5 се представиха на много добро ниво, като всички намериха място във финалите.

В открития турнир за състезателен клас „D” при младежите двойката Георги Учкунов-Цветелина Делчева завоюва първото място на многобой в групата над 19-годишна възраст. Пловдивският тандем изпревари убедително в крайното класиране Николай Минчев - Велислава Ангелова от „Импулс-Велинград” и Севин Ракаджиев – Драгослава Димитрова от старозагорския „Център Голд Степ”.  Другата двойка на „Парадайс данс” - Иван Тасков-Елиза Александрова за малко не успя да намери място в тройката и остана на петото място.

В същия състезателен клас при младежите - 18 В, но в дисциплината стандартни танци, бързо прогресиращата двойка на „Парадайс данс” - Павел Цвьонкала-Христина Иванова остана трета в жестока конкуренция. Четвъртото място заеха съотборниците им Тодор Тунчев-Даниелида Кискинова, също на "стандарт".

„Парадайс данс” спечели шампионска титла и при юношите. Кристиан Йорданов - Виктория Марвакова /”Импулс - Парадайс данс”/ изковаха първото място на „латина”. Те изпревариха Мартин Янев - Десислава Пенчева от традиционно силната школа на „Лукойл-Нефтохим – Туида” и Костадин Илиев - Габриела Бургазлиева от „Поморие”.

Тодор Кондов-Снежана Славова пък останаха втори в групата за състезатели над 19-годишна възраст при латиноамериканските танци. Там Тошко и Снежи бяха много близо до първото място, но в крайна сметка бяха изпреварени от Петър Даскалов - Елена Мерджанова от „Фантастика” – Добрич. След Тодор Кондов - Снежана Славова останаха другите им достойни конкуренти Димитър Димитров - Искра Андреева от „Фея-Данс” – Шумен.

Пловдивският клуб „Парадайс данс” при Военен клуб - Пловдив записа и още едно трето място при юношите. Спечелиха го Илия Кичуков и Таня Минева в групата 15 Д.

Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната