3. Наша гимнастичка с два златни медала от Piruett Cup

Наша гимнастичка с два златни медала от Piruett Cup

Талантливата гимнастичка на бургаския клуб "Олимпия 74" Мария Матева извоюва два златни медала от международния турнир "Piruett Cup".

Талантливата гимнастичка на бургаския клуб "Олимпия 74" Мария Матева извоюва два златни медала от международния турнир Piruett Cup.

В състоялата се в Унгария напревара се включиха 35 клуба от 20 страни. През първия ден участие взеха Мария Матева и Ирена Ташева. След изиграните две съчетания Матева (родена 1994 година) зае второто място и извоюва два сребърни медала. Ташева (набор 2000), която едва от два месеца играе композиции успя да се представи успешно, заемайки шестото място след съчетанието без уред.

За втория ден на Piruett Cup между най-добрите осем бяха и талантливите гимнастички на бургаския клуб Мария Матева и Ирена Ташева. Първата извоюва златни медали на въже и топка. В многобоя Ташева остана седма.

Важен ден за българските гимнастически спортове

В Доха по време на конгреса на международната федерация по гимнастика ще бъдат избрани новите членове в ръководните структури на организацията

Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната