3. Митко Димитров стана абсолютен шампион на Републиканското първенство по културизъм и фитнес

На 4-ти октомври 11.00ч., в зала “Универсиада” – гр. София, се проведе Републиканското първенство по културизъм и фитнес 2009 – кръг от националния спортен календар на федерацията.

Димитър Атанасов, София - категория над 180 см

Абсолютният шампион в класическия културизъм стана Владимир Курдов, клуб „Масъл Арт”, Пловдив.

Абсолютен шампион в културизма стана Димитър Димитров – многократен републикански шампион.

Най-голяма беше конкуренцията в категориите до 75 кг, до 90 кг и до 100 кг.

Измежду осемте претендента в категория до 75 кг един срещу друг се състезаваха баща и син – Георги (3-то място) и Петър (6-то място) Петрикови от гр. Варна.
Най-възрастният състезател в тазгодишното първенство беше Юлиян Караиванов на 65 години.

Наградите за ветерани, където участваха 3-ма състезатели – до 50 г, до 60 г, над 60 г., връчи Тодор Велчев - най-възрастният културист в България с 50 години треньорски стаж.

Димитър Димитров, „Юнивърсъл”, София – категория  над 100 кг

Абсолютен шампион в културизма стана Димитър Димитров – многократен републикански шампион.

Жени: шампиони по категории станаха:

Културизъм
Рени Берова, София - категория до 55 кг.

Важен ден за българските гимнастически спортове

В Доха по време на конгреса на международната федерация по гимнастика ще бъдат избрани новите членове в ръководните структури на организацията

Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната