3. Италианец с втора етапна победа в Обиколката на България

Италианец с втора етапна победа в Обиколката на България

Състезанието продължава в сряда с най-дългия етап - от Приморско до Сливен

Италианецът Матео Малучели от отбора на Джей Си Ел Укьо регистрира втората си етапна победа в 71-вото издание на Колоездачната обиколка на България.

С време от 4 часа, 22 минути и 2 секунди 30-годишният Малучели завърши първи в третия етап от състезанието, който бе с дължина от 180,5 километра от Казанлък до Бургас.

Итилианецът отново показа, че е царят на финалните спринтове в тазгодишното издание на Обиколката. Този път той се наложи над сънародника си Лоренцо Каталдо от отбора на Вини Мунзон, който остана втори, и унгареца Адам Карл от Епронекс, който завърши трети.

Днешният етап беше с равнинен характер, заради което и основната група се придвижваше компактно през почти цялото време. Единственият по-драматичен момент бе около 70 километра преди финала, когато на едно леко спускане имаше падане в основната група. При пристигането в Бургас обаче по-голямата част от колоездачите бяха заедно.

За Малучели това е четвърти пореден състезателен ден, заедно с пролога в събота, в който той намери място в етапната тройка. За японския тим Укьо пък това е трета поредна етапна победа.

Въпреки много силното си представяне във всеки от състезателните дни, засега Малучели остава втори в генералното класиране. Лидер е съотборникът му и негов сънародник Джовани Карбони, който запазва "жълтото трико", но вече с аванс от само една секунда пред Малучели. На трето място е словакът Матуш Щочек от Ей Ти Ти Инвестмънтс, който изостава на 24 секунди от Карбони. Българинът Мартин Папанов от Цар Симеон е четвърти на 2  секунди от Щочек.

Унгарецът Мартон Дина от Ей Ти Ти Инвестмънтс е носителят на "бялото трико на червени точки" за най-добър катерач и след днешния трети етап, който бе равнинен и не предложи тежки изкачвания, каквито имаше в предишните два дни, когато се преминаваше през Беклемето и през Шипка.

Сърбинът Лука Туркулов от тима на Левски запазва "виолетовото трико" за най-активен състезател.

Обиколката на България продължава в сряда с най-дългия етап - 207,2 километра от Приморско до Сливен.

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова

Антон Коджабашев за втори път фалира българските щанги

Насар оглави опозицията, която да спасява спорта

Карлос Насар тръгва да спасява федерацията по вдигане на тежести

Олимпийският шампион обеща, че ще направи всичко възможно

Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България