2. Други спортове
  3. Масирано присъствие на дупничани на шах турнир в Благоевград

Масирано присъствие на дупничани на шах турнир в Благоевград

Масирано участие на състезатели от Дупница беляза традиционния ежемесечен турнир по шах "Благоевград Оупън Блиц" с награден фонд 300 лева. В надпреварата се включиха общо 24 състезатели, седем от тях бяха от Дупница. Останалите участници, които се записаха за участие бяха от Кюстендил, Сандански, Петрич, Кресна и Благоевград.

Победител с 5.5 от 7 възможни точки стана ФМ Велислав Куков от Кюстендил. След него в класирането до седмо място остана Стефи Бедникова (Дупница) с 5 точки и нейният баща Георги Бедников също с 5 точки. Със същия точков актив завършиха турнира и двамата благоевградчани Петър Савов и Иван Лалев, а други двама Йордан Милушев и Владимир Вачев също Фиде-майстори заеха 6-о и 7-о място в подреждането с 4.5 точки. Наградата за най-добър състезател до 12 -години спечели Мариян Чорапинов от Дупница с 2,5 точки, а наградата за най-добра дама участваща в състезанието спечели единствената такава Стефи Бедникова също от Дупница.

Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Георги Глушков: Щастлив съм, че има млади състезатели, които успешно вървят по пътя на големите имена в биатлона

Това каза министърът на младежта и спорта Георги Глушков по повод 40-ата годишнина от създаването на Българска федерация по биатлон

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната