3. Левски спечели отборния трофей на държавния шампионат в класическия стил за юноши

Левски спечели отборния трофей на държавния шампионат в класическия стил за юноши в Пловдив, който от тази година носи името на олимпийския шампион Георги Райков. "Сините" събраха 69 точки и получиха купата, а след тях останаха връстниците им от Локомотив (Пловдив) - 54 т. и Локомотив-93 (Варна) - 53 т.

Левски спечели отборния трофей на държавния шампионат в класическия стил за юноши в Пловдив, който от тази година носи името на олимпийския шампион Георги Райков, съобщава сайтът на БФБорба. "Сините" събраха 69 точки и получиха купата, а след тях останаха връстниците им от Локомотив (Пловдив) - 54 т. и Локомотив-93 (Варна) - 53 т.

Призът за най-техничен борец на шампионата взе Илхан Мюмюнов (Локомотив Пд), станал първи в кат. до 66 кг. За най-резултатен състезател бе обявен Свилен Костадинов (НСА-Академик, Сф), победител при 60-килограмовите.

Преди ден отборният трофей в свободната борба "Продан Гарджев" спечелиха младите борци на Сливен.

Призьорите в класическата борба:
 50 кг
1 Светлин Шиндов ("Изобор", Плевен)
2 Теодор Николов ("Левски", София)
3 Ивайло Яворов ("Левски", София)
3 Михаил Луканов ("Локомотив-93", Варна)

55 кг
1 Радостин Шиндов (Изобор, Плевен)
2 Антон Байрактаров (Левски, София)
3 Марио Михайлов (Левски, София)
3 Пламен Герчев (Локомотив-93, Варна)

60 кг

1 Свилен Костадинов (НСА-Академик, София)

3 Петър Аргиров (ЦСКА-кл.борба, София)
3 Владимир Димитров (НСА-Академик, София)

2 Пламен Ташев (Локомотив-93, Варна)
3 Антон Тодоров (Ангел войвода, Хасково)
3 Михаил Павлов (Васил и Георги Илиеви, Кюстендил)

120 кг
1 Радослав Атанасов (Атлетик, Пловдив)
2 Златомир Димитров (НСА-Академик, София)
3 Петър Николов (Рилски спортист, Самоков)
3 Красимир Васев (Васил и Георги Илиеви, Кюстендил)

Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната