2. Други спортове
  3. Козлодуйските автомоделисти разбиха конкурентите си при бъгитата

Козлодуйските автомоделисти разбиха конкурентите си при бъгитата

През почивните дни в Девня се проведе първият кръг от Държавния шампионат по автомоделизъм - радиомодели за висока проходимост, предаде кореспондент на Novsport.com. 52 състезатели от 14 клуба в страната се съревноваваха в класовете “Бъги 1:8”, “Бъги 1:5” “Монстери “ и “Тръги”, като се състезаваха на отлично подготвената писта от страна на домакините.

През почивните дни в Девня се проведе първият кръг от Държавния шампионат по автомоделизъм - радиомодели за висока проходимост, предаде кореспондент на Novsport.com. 52 състезатели от 14 клуба в страната се съревноваваха в класовете “Бъги 1:8”, “Бъги 1:5” “Монстери “ и “Тръги”, като се състезаваха на отлично подготвената писта от страна на домакините.

В първия състезателен ден участниците проведоха по пет квалификации за класиране във финалната решетка, като в неделния ден се проведоха и финалните надбягвания. В края на първия ден мероприятието бе открито от Ели Иванова - зам. кмет на Община Девня.

В клас „Бъги 1:8” за неделния финал първи се класира състезателят от Шумен Борислав Трънчев, следван от Марио Вутов от Козлодуй и Петър Гергов от софийският клуб “Хоби Дик”. При „Монстерите” първи завърши Ангел Ангелов от Шумен, следван от Игор Георгиев от Варна и Станимир Станев от “Стелди  R“ София. В клас „Тръги” най-много обиколки в квалификациите навъртя Ангел Ангелов от Шумен, следван от Теодор Трънчев също от Шумен и Александър Томов от Козлодуй, а в клас „Бъги 1:5” първи за стартовата решетка се класира Александър Грозданов от Варна, следван от Слав Братоев от отбора на Девня и Мартин Дамянов от Враца.

Неделният ден предостави много изненади и размествания в класирането. В кралския клас “Бъги 1:8”, след динамична и оспорвана бора се наложи козлодуйският ас Марио Вутов, който в 30 минутния финал навъртя 48 обиколки. На второто място се нареди Борислав Трънчев от Шумен с 47 обиколки, а Велико Бербенков от Девня с 44 обиколки остана на третата позиция.
Във същият клас, но във финал “Б”, състезателите проведоха 20 минутен финал, който бе спечелен от Свилен Трънчев от Шумен с постижение 28 обиколки, следван от Румен Драганов от АЕЦ Козлодуй с 27 обиколки и Александър Стоянов от Хоби Дик София с 15 обиколки.

Ангел Ангелов от Шумен трудно удържа победата в клас “Монстери” като в 30 минутния финал постигна 28 обиколки, колкото и вторият в класирането Игор Георгиев от Варна , а трети се класира Станимир Станев от “Стелди  R“ София с резултат 24 обиколки.

В клас “Тръги” за 30 мин. най-добре се представи Юрий Трънчев от Шумен, който постигна резултат от 32 обиколки, следван от Александър Томов от Козлодуй с 31 обиколки и Теодор Трънчев от Шумен с 30 обиколки.
В последния състезателен клас в 20-минутния финал се наложи Слав Братоев от отбора на домакините с 34 обиколки, следван от представителя на Варна Светослав Янакиев с 32 обиколки, а трети завърши Стоян Радков от Девня също с 32 обиколки. След многобройни технически проблеми на седмото място се класира врачанският пилот Мартин Дамянов с 18 обиколки.

Следващото състезание е на 11 и 12 юли, когато пред хижа „Леденика” във врачанския Балкан ще се проведе вторият кръг от държавния шампионат по автомоделизъм в класовете Бъги.
Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Георги Глушков: Щастлив съм, че има млади състезатели, които успешно вървят по пътя на големите имена в биатлона

Това каза министърът на младежта и спорта Георги Глушков по повод 40-ата годишнина от създаването на Българска федерация по биатлон

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната