3. Колоездене: Пореден голям успех на "Цар Симеон 1898" на два класик турнира в Сърбия

Пореден голям успех – първо, второ и трето място, изковаха състезателите на колоездачен клуб "Цар Симеон 1898" /Пд/ на двата международни колоездачен турнира на шосе – тип „Класик” в Сърбия. Пловдивският велотим спечели убедително първото място генералното класиране – отборно, от двете състезания „Класик Белград-Чачак” и „Наградата на Кралево” в конкуренцията на елитни отбори от Словения, Чехия, Хърватска, Сърбия, Унгария и Австрия.

Колоездене: Пореден голям успех на "Цар Симеон 1898"  на два класик турнира в Сърбия

Пореден голям успех – първо, второ и трето място, изковаха състезателите на  колоездачен клуб "Цар Симеон 1898" /Пд/ на двата международни колоездачен турнира на шосе – тип „Класик” в Сърбия. Пловдивският велотим спечели убедително първото място генералното класиране  – отборно,  от двете състезания „Класик Белград-Чачак” и „Наградата на Кралево” в конкуренцията на елитни отбори от Словения, Чехия, Хърватска, Сърбия, Унгария и Австрия.

В първия турнир „Класик Белград-Чачак” по 150-километровия пробег състезаващият се за „Цар Симеон 1898” сърбин Александър Дукич стана трети. Голяма заслуга за успеха на Алекс обаче имаха съотборниците му Пламен Димов и Драган Спасич, които бяха много активни и караха за него в последните 50 километра от трасето. 30 км преди финала от основната група се откъснаха 12 колоездачи, сред които Димов, Дукич и Спасич. До финала 12-те караха сами и със финалния спринт се определи подреждането. Най-съобразителен в последните метри се оказа бившият световен шампион Иван Стевич от „Партизан”/Белград/. Дукич остана след него- трети, Спасич се нареди на 5-ото място, а Димов – на шестото.

”В отбора така решихме да караме за Дукича. Тактиката бе такава да го „изведем” в последните километри за финалния спринт, като прихващахме непрестанните атаките на останалите. Защото той е спринтьорът в нашия клуб. За жалост при малко повече шанс Алекс можеше да се класира и по-напред”, коментира капитанът на Цар Симеон 1898 Пламен Димов.
Във втория турнир  за „Наградата на Кралево” друг бегач на пловдивския тим - Игор Пайович, изпусна първото място и се остана втори, след словенеца Данкулович от тима на „Оборика”. Пайо получи малка криза в заключителния етап и не успя да устиска на тепмото на словенеца.

Състезанието също беше също от категория „Класик”. Пробегът вървеше по атрактивно 125-километрово трасе с две изкачвания, второто от които във финалните километри - при 20-процентова височина.

70 км преди финала от колоната се откъсна група от 8 колоедачи. Сред тях бяха Пламен Димов, Игор Пайович и Дукич.  Димов вървеше в отлично темпо и се готвеше да атакува първото място при двете височинни изкачвания. В последните 10 км обаче той спука предна гума и при смяната й се забави, наруши ритъма си на каране. След малшанса той се хвърли да догонва първата осмицата. Успя да ги стигне, но доста поизцеди силите си и така завърши отново 6-ти.

”Тъкмо мислех да ставам първи в Кралево. Имах сили и си бях избрал печелившата тактика, но ето малшансът ми изигра отново лоша шега. Но какво да се прави, и това го има в нашия спорт”, ядосва се Пламен Димов.

Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната