3. Колоездене: Ивайло Габровски излезе втори в Обиколката на Сърбия

Колоездене: Ивайло Габровски излезе втори в Обиколката на Сърбия

Ивайло Габровски /Ираклион-Несебър/ се изкачи на второ място в генералното класиране в Обиколката на Сърбия, след като финишира четвърти, с времето на победителя, в 5. етап – 124 км от Наш до Зайчар.

Два етапа преди края най-добрият български колоездач през последните години е само на 30 секунди от водача - италианеца Давид Торосантуци, и вече е втори и в надпреварата за най-активен бегач.

Победител в етапа стана тунизиецът Рафа Штиуи, изпреварил във финалния спринт Торосантуци /втори/ и украинеца Олександър Шейдик /трети/. Всички - с време 2.50:30 ч.

На пето място е също бегач от български тим – италианецът Рино Зампили от “Хемус 1896” /Троян/, пристигнал 13 сек. след челниците.

Трийсет е една годишният Габровски кара много активно през цялото време, спечели междинните спринтове в Сокобаня и Болевац и бе втори на една от височините.

Силно въртяха и бегачите на “Хемус”: Павел Шуманов и Владимир Коев завършиха на 1:13 мин. от победителя, съответно 13-и и 26-и, а тимът зае трето място в отборното класиране за етапа.

Останалите колоездачи от българските отбори завършиха с основната група, отпадна единствено сърбинът Горан Шмелцерович от “Цар Симеон”, Пловдив.

Добри позиции за атака на челните места в крайното класиране има и Владимир Коев, който е 17-и, на 1:49 мин. от водача.
Останалите наши са след 30-о място от продължаващите 102-ма бегачи.

След 5. етап в класирането за активност води германецът Роберт Бартко, следван на 24 точки от Габровски. В надпреварата за най-добър катерач начело излезе Олександър Шейдик, а седми е Павел Шуманов. Най-добър млад бегач – хърватинът Кристиан Дурашек /Лоборика/.

Днес е предпоследният, 6. етап: Зайчар – Крагуевац, 148 км.

Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната