2. Други спортове
  3. Колоездачи на „Цар Симеон 1898” изпускат първо място в Сливен

Колоездачи на „Цар Симеон 1898” изпускат първо място в Сливен

Младите колоездачи на „Цар Симеон 1898” Цветелин Кюркчиев и Николай Бояджиев изпуснаха първи места в състезанието за купа „Милко Димов – Илия Кръстев” в Сливен през уикенда

Младите колоездачи на „Цар Симеон 1898” Цветелин Кюркчиев и Николай Бояджиев изпуснаха първи места в състезанието за купа „Милко Димов – Илия Кръстев” в Сливен през уикенда. И двамата имаха шансове за първото място при юношите старша възраст по 50-километровото трасе в града под Сините камъни, но за малко не успяха да изпреварят победителя в крайното подреждане Ивелин Иванов от КК „Добрич”.

По атрактивното трасе на затворен маршрут бе със спринтове на всяка втора обиколка. Цецо остана втори, а Ники – трети на малки разлики в точките от Ивелин Иванов.

Четвърти е друг колоездач на „Цар Симеон 1898” – Руси Аргиров.

При момчета, които караха осем обиколки по 1500-метров маршрут – около 15 километра, малкият талант от пловдивския велоклуб – Иван Ажи, също за малко изпусна призово класиране и зае 4-тото място.

В критериума при мъжете, който също бе на 50 км със спринт на всяка втора обиколка, националът от „Цар Симеон 1898” Борислав Иванов остана 5-ти в крайното класиране.

Победител в Сливен стана Красимир Василев от КК „Добрич”, изпреварил Мартин Грашев и Станислав Заралиев от „Несебър”.
Организатор на проявата бе местният колоездачен клуб "Сините камъни”, който е домакин на състезанието за четвърта поредна година. Надпреварата бе посветена на легендарните сливенски колоездачи Милко Димов и Илия Кръстев.
Сестри Стоеви спечелиха титлата в Нидерландия

Двете победиха британска двойка на финала

Сребро за България от Световното по вдигане на тежести за юноши и девойки

България стартира с три медала на Европейското първенство по вдигане на тежести за юноши и девойки до 20 и до 23 години в Рашин, Полша

Сестри Стоеви на полуфинал в Нидерландия, Стефани продължава и единично

Стефани Стоева се класира за полуфиналите на единично и на двойки жени на международния турнир по бадминтон от сериите "International Challenge" в Хертогенбош (Нидерландия)

България завърши на 14-о място на Световната купа по шорттрек

Състезанието се проведе в Канада

Сестри Стоеви дадоха едва 13 точки на шведки

Българките се класираха на четвъртфинал в Нидерландия

Важен ден за българските гимнастически спортове

В Доха по време на конгреса на международната федерация по гимнастика ще бъдат избрани новите членове в ръководните структури на организацията

Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Георги Глушков: Щастлив съм, че има млади състезатели, които успешно вървят по пътя на големите имена в биатлона

Това каза министърът на младежта и спорта Георги Глушков по повод 40-ата годишнина от създаването на Българска федерация по биатлон