3. Колоездач на „Цар Симеон” спечели Обиколката на Витоша

Колоездач на „Цар Симеон” спечели Обиколката на Витоша

Състезателят на пловдивския велоклуб „Цар Симеон 1898” Тодор Ангелов стана победител в тазгодишната 39-а колоездачна обиколка на Витоша. 23-годишен студент по психология стана убедително първи при мъжете, като отвя безапелационно конкуренцията и беше най-добър по тежкото височинно и неравно трасе.

Така Тошко постигна поредния си голям успех в планинското колоездене. Освен за „Цар Симеон 1898” Ангелов кара в състезанията по маутинбайк паралелно и за столичния тим на „Drag Team Racing”, което не противоречи на правилниците на БКС.

Победителят Тодор Ангелов, който е един от най-изявените „планински” колоездачи у нас, измина разстоянието за 5 часа и 3 минути. Той успя да изпревари Станимир Статев с цели 27 минути, който закономерно остана втори след „цариста”. Третото място заслужи Фьодор Драголов, също от тима на „Drag Team Racing” , постигнал време от 5.48 часа. Най-добър при пешеходците бе Петър Унджиев, финиширал за 11.53 часа.

Победителят Тодор Ангелов е 23-годишен. Той е студент по психология и изявен „планински” колоездач. В средата на миналия месец Тошко завоюва престижно първо място при мъжете на тежкото велорали „Средна гора 2009”, което се проведе в околностите на Стара Загора. Тогава той показа отлично бягане по тежкото трасе и издуха конкурентите си. Втори при мъжете стана Петър Дачев, а трети – Николай Стамболийски.

Тошко Ангелов има редовна картотека за „Цар Симеон 1898” в Българския колоездачен съюз, но в момента не тренира с пловдивския тим, който все още е във ваканция. Освен че е шосеен бегач, Ангелов е един от най-добрите байкъри в България в дисциплините маунтин байк и крос-кънтри.

Важен ден за българските гимнастически спортове

В Доха по време на конгреса на международната федерация по гимнастика ще бъдат избрани новите членове в ръководните структури на организацията

Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната