3. Клуб "Цар Симеон" с отлично представяне в Нови сад

Клуб "Цар Симеон" с отлично представяне в Нови сад

Тотално превъзходство демонстрираха бегачите на колоездачен клуб "Цар Симеон" 1898 на завършилия силен международен турнир - „Купа Войводина” в Нови сад. Първите 5 места в крайното класиране бяха безапелационно окупирани от състезатели на пловдивския велоклуб, което е безпрецедентен случай в историята на балканското колоездене.

Сръбският бегач на Цар Симеон 1898 - Горан Шмелцерович, финишира първи в подреждането, пред съотборниците си Драган Спасич и Александър Дукич, останали съответно втори и трети. На четвърто място в крайното класиране се нареди Игор Пайович, е пети стана капитанът на пловдивския колоездачен клуб Пламен Димов. Голямата петорка от Цар Симеон 1898 приложи брилянтна тактика по време на 108-километровия пробег и надигра безапелационно основните в хода на състезанието свои съперници - елитните местни клубове Партизан /Белград/ и Металак. Шмелц, Драго, Алекс, Пайо и Пламен непрекъснато водеха още от старта в Нови сад и през 20-тина километра си сменяха водачеството на колоната от 12 откъснали се бегачи. 2 обиколки преди финала - на 80-ия километър, пловдивската петорка обаче разкъса първата група, откъсна се чувствително пред конкурентите си, до финала постоянно увеличаваше преднината си и финишира далеч пред останалите.

Авторитетният успех се подсилва от факта, че в състава на Партизан е карал голямата звезда на сръбското колоездене Александър Стевич, световен шампион от миналата година на шосе в категория "Б". От няколко години той кара в САЩ за професионален американски велотим, но е прелетял Океана специално за да участва в „Купа Войводина”.

„Направо ги разбихме всички в Нови сад. Показахме се като голям, зрял отбор. Бяхме не с 2, а направо с 3 класи над всички. Явно тактиката ни се оказа много успешна, освен това се намираме в много добра спортна форма”, коментира капитанът на пловдивски тим Пламен Димов.

Младежкият национал Светослав Недев финишира с основната група. Борислав Иванов изобщо не пътува за Нови сад, защото лекува травма в коляното, която получи по време на международната колоездачна обиколка „Пътят на крал Никола” в Черна гора. Състезанието Нови сад включваше всички категории и бе част от календара на националната колоездачна лига на Сърбия. „Купа Войводина” е популярен още като Обиколката на Мичелук, защото маршрутът му минава около едноименната местност.

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната