3. КК „Бургас” на трето място в крайното отборно класиране в Обиколката на Румъния

КК „Бургас” на трето място в крайното отборно класиране в Обиколката на Румъния

През вчерашния фатален 13-ти ден от месец юни приключи Обиколката на Румъния с коефицент 2,2 по UCI. КК „Бургас” зае трета позиция в крайното отборно класиране след лидерите “Нов Дом” – Троян и вторите в класацията унгарския „Бетонекспрес"

През вчерашния фатален 13-ти ден от месец юни приключи Обиколката на Румъния с коефицент 2,2 по UCI. КК „Бургас” зае трета позиция в крайното отборно класиране след лидерите “Нов Дом” – Троян и вторите в класацията унгарския „Бетонекспрес”.

В генералното класиране Мартин Праздновски от КК „Бургас” е на 7-ма позиция, на 35 секунди от лидера, а в 89-километровия последен етап от Интраре Сибиу до Балеа Касада той финишира 15-ти. На втора позиция след носителя на фланелката за катерачи е друг колоездач на бургазлии - Стефан Христов. Състезането спечели руското попълнение в гръция тим Александър Шибелин, който през февруари спечели и Обиколката на Мароко. Втори и трети са съсезатели на „Нов Дом”-Троян Владимир Коев и Павел Шуманов.

Шестимата колоездачи и треньорът Валентин Живков се завръщат в България днес. Състезателие ще получат няколко дни почивка, след което ще продължат с подготовката си за шампионата на Бълария.

В същото време, през вчерашния ден (13 юни) в Португалия се проведе третият етап от Фафе до Мондин Де Басто с дължина 139,5 км от 10-тото издание на Гран При Интернейшънъл където участва другият състав на КК „Бургас”. Етапът с три планински изкачвания разкъса на няколко групи надпреварата в първата от които сред 27-те колоездачи финишираха Янек Томбак, Ерки Путстеп и Йохан Кокил. Втори в етапа финишира бъгаринът Даниел Петров, който се състезава с екипа на илния португалски тим „Боависта”.

Днес, 14 юни е последният четвърти етап от 10-тото издание на Гран При Интернейшънъл. Надпреварата ще премине по трасе с дължина 154,9 км от Санто Тирсо до Повоа Де Варзим.
Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната