2. Други спортове
  3. Кирил Николов зае шесто място в дългата дисциплина на Евро'2010 в Приморско

Кирил Николов зае шесто място в дългата дисциплина на Евро'2010 в Приморско

Година, след като направи исторически пробив в родното ориентиране с 6-о място в спринта на Световното първенство в Унгария, Кирил Николов дублира своя успех на Европейското първенство в Приморско и то в най-трудната дисциплина Ц дългата дистанция.

"Дизелът", както е известно Николов, пробяга маршрута от 17,3 км за впечатляващото време от 1.11:09 часа и остави зад себе си именити бегачи като бронзовия медалист в същата дисциплина от последното Европейско първенство през 2008-а Емил Вингстед от Швеция, четирикратен първенец на континента в спринта (7-о място, 1.11:56) и новия шампион на средната дистанция от петък Валентин Новиков от Русия (10-о място, 113:50). Някои от величията в този спорт като французинът Тиери Жоржу, швейцарецът Матиас Мерц, руснакът Андрей Храмов не завършиха състезанието, а европейският шампион от последното пьрвенство през 2008-а. Андрей Цветков не стартира.

Успехът на българина е още е по-голям, като се има предвид цялостното му представяне досега Ц 9-о място вчера в средната дистанция и 12-о в спринта. Шампион стана Даниел Хубман от Швейцария, който има още едно злато в шафетата на това европейско. Сребърния медал спечели французинът Филип Адамски. Бронзовия медал завоюва шампиона в спринта на това първенство Фабиан Хертнер.

Швейцария може да ликува и за поредния триумф на Симоне Нигли, която след като вчера стигна най-високия връх в средната дистанция, днес го постигна и в дългата, която бе 11,3 км за жените. Това беше и последният състезателен ден от програмата на Европейското първенство по ориентиране в Приморско.
Ангел Русев спечели три бронзови медала от Европейското първенство по вдигане на тежести в Полша

Отлично представяне на родния щангист

Сестри Стоеви спечелиха титлата в Нидерландия

Двете победиха британска двойка на финала

Сребро за България от Световното по вдигане на тежести за юноши и девойки

България стартира с три медала на Европейското първенство по вдигане на тежести за юноши и девойки до 20 и до 23 години в Рашин, Полша

Сестри Стоеви на полуфинал в Нидерландия, Стефани продължава и единично

Стефани Стоева се класира за полуфиналите на единично и на двойки жени на международния турнир по бадминтон от сериите "International Challenge" в Хертогенбош (Нидерландия)

България завърши на 14-о място на Световната купа по шорттрек

Състезанието се проведе в Канада

Сестри Стоеви дадоха едва 13 точки на шведки

Българките се класираха на четвъртфинал в Нидерландия

Важен ден за българските гимнастически спортове

В Доха по време на конгреса на международната федерация по гимнастика ще бъдат избрани новите членове в ръководните структури на организацията

Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Георги Глушков: Щастлив съм, че има млади състезатели, които успешно вървят по пътя на големите имена в биатлона

Това каза министърът на младежта и спорта Георги Глушков по повод 40-ата годишнина от създаването на Българска федерация по биатлон