3. Каширина взе европейската титла до 75 кг.

Каширина взе европейската титла до 75 кг.

Tатяна Каширина /Русия/ стана европейска шампионка по вдигане на тежести в категория над 75 килограма. Каширина доминираше на подиума в Минск и с резултат 297 килограма в двубоя /135 килограма в изхвърлянето и 162 килограма в изтласкването/ спечели златния медал. Рускинята спечели и малките златни медали в двете движения.

Европейска вицешампионка в категория над 75 килограма стана Оля Каробка /Украйна/ - 273 килограма /123 и 150 кг./. Носителка на бронзовия медал е Олга Княжишча /Беларус/ - 257 килограма в двубоя /116 и 141 кг/. Утре европейското първенство по вдигане на тежести завърша с двете последни категории при мъжете - до 105 и над 105 килограма.
Сестри Стоеви спечелиха титлата в Нидерландия

Двете победиха британска двойка на финала

Сребро за България от Световното по вдигане на тежести за юноши и девойки

България стартира с три медала на Европейското първенство по вдигане на тежести за юноши и девойки до 20 и до 23 години в Рашин, Полша

Сестри Стоеви на полуфинал в Нидерландия, Стефани продължава и единично

Стефани Стоева се класира за полуфиналите на единично и на двойки жени на международния турнир по бадминтон от сериите "International Challenge" в Хертогенбош (Нидерландия)