3. IV етап от Международната колоездачна обиколка на България завършва в Бургас

IV етап от Международната колоездачна обиколка на България завършва в Бургас

Бургас ще завърши IV етап от 59 -та Международна колоездачна обиколка на България. На 10 септември /четвъртък/ в 17.00 часа колоната от 300 състезатели ще финишира пред сградата на Община Бургас.

Маршрутът, по който ще преминат колоездачите ще бъде бул. "Стефан Стамболов" - бул. "Сан Стефано" - бул. "Христо Ботев" - бул. "Булаир" - Община Бургас.

За да не се възпрепятства преминаването на състезателите от 16.30 до 18.00 часа в четвъртък /10 септември/ ще бъдат затворени за движение следните пътни участъци - бул. "Стефан Стамболов" /до кръстовището с бул. "Сан Стефано"/, бул. "Сан Стефано" /в участъка от бул. "Стефан Стамболов" до ул. "Христо Ботев"/, ул. "Христо Ботев" /в участъка от бул. "Сан Стефано" до бул. "Иван Вазов"/, бул. "Иван Вазов" /от ул. "Цар Петър" до железопътната гара/.

В тези пътни участъци ще бъдат пропускани само автобусите от градския транспорт като при навлизане на колоната от колоездачи в Бургас ще бъде преустановено и  тяхното движение.

Кметът на Община Бургас Димитър Николов ще връчи на победителя от етапа Разград - Бургас престижната жълта фланелка веднага след финиширането на колоездачите.

От 12.30 часа на следващия ден /11 септември, петък/ ще бъде даден старта на етапа Карнобат - Казанлък - Бузлуджа от сградата на Община Бургас.

Победителите в досегашните три етапа са съответно Ивайло Габровски в първите два и Мартин Празновски в третия.

Важен ден за българските гимнастически спортове

В Доха по време на конгреса на международната федерация по гимнастика ще бъдат избрани новите членове в ръководните структури на организацията

Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната