3. Художествената ни гимнастика отново с поглед към върха

Художествената ни гимнастика отново с поглед към върха

Състезателките по художествена гимнастика Мирослава Бинева и Адела Димова спечелиха купата за артистичност при девойките старша възраст на традиционния международен турнир „Гала Париж" във френската столица в конкуренция с представителки на Франция и Испания.

Бинева и Димова бяха класирани на трето място за сложност на съчетанията и на второ в комбинираното класиране, където се добавя и оценката за артистичност.

Преди седмица българската художествена гимнастика също постигна сериозен успех. Тогава дъщерята на евродепутата Слави Бинев стана абсолютен шампион в многобоя на международния турнир в Украйна.

Ансамбълът ни за жени също се отчете с медали. "Петицата" на Илияна Раева взе злато и сребро на финалите, а на девойките бе отредено третото място. Владислава Танчева, Галина Танчева, Кристина Рангелова, Стела Султанова, Боряна Йорданова и Михаела Маевска спечелиха първото място в съчетанието с 2 въжета и 3 ленти с оценка 21,700 точки, където изпревариха представителките на  Китай, а трети остана ансамбълът на Беларус с 20,625 точки.

Момичетата от бившата съветска република обаче се окичиха със златото в надпреварата  с 5 обръча, където  България завърши на второ място с 22,650 точки. Там трети останаха представителките на световната сила номер едно в момента - Русия с 22,400 точки.

При ансамблите - девойки, България в състав Георгиева, Найденова, Елена Тодорова, Христиана Тодорова, Стоянова и Зашева се класираха трети с оценка 22,250 точки, след Русия с 25,275 точки и Беларус с 23,900 точки.

В индивидуалното състезание Биляна Проданова бе класирана на седмо място след 23,900 точки на въже, 22,950 точки на обръч и 23,650 точки за топка.
На всичките четири уреда победителка стана олимпийската шампионка Евгения Канаева (Рус).

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната