3. Хандбалният отбор на "Интер" спретна двустранна игра, преди мачовете в шампионата

Хандбалният отбор на "Интер" (Благоевград), който заедно с Пирин (ГД) оглавява класирането в "Б" групата на Държавното първенство си спретнаха двустранна игра, преди заключителните битки.

Треньорът Софка Арабаджиева беше разделила своите възпитаници на два отбора, като в единия играха родените през 1989 г., а другият тим бе съставен от по-младите състезатели, родени през 1990/91 г. Срещата завърши с победа за  по малкия набор 38:34. За победителите най-много попадения вкараха повиканите и в националния отбор Александър Стоилов-9 и  Стоил Радойчев и Стефан Борисов по 7 гола.

За по-големите с най-много попадения се отчетоха Александър Попгеоргиев-15, и Адриан Зинков-10. Срещата бе ръководена от бившата състезателка на женския хандбален отбор "Пирин" Даниела Давидкова. Според треньорът на благоевградчани двубоят е бил по полезен от колкото срещите с отбори като Железничар и остана изключително доволна от проверката.

Срещата бе заснета и от камера, като състезателите ще изпратят дискове от играта си на състезателките Екатерина Джукеева и Нели Радулова, които играха в Испания и Франция и с това ще опитат да си уредят трансфер в някои от отборите в тези страни. Докато това се случи "Интер" ще изиграе оставащите си две срещи от "Б" групата на хандбалното първенство, като първата от тях е на 14 юни от 11.00 часа в зала "Пирин" срещу "Железничар" (Сф), а на 28 юни е и дербито Пирин - Интер в Гоце Делчев.
Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната