3. Хандбалният Интер е почти сигурен финалист на Държавното първенство за юноши

Хандбалният Интер е почти сигурен финалист на Държавното първенство за юноши

Хандбалният тим на Интер (Благоевград) оглави класирането при юношите старша възраст след първия ден на заключителния турнир зона “Витоша”. Интер има 14 точки, с които тимът е почти сигурен финалист на държавните финали във Варна на 24 април и 26 април, предаде кореспондентът на Novsport.com в Благоевград.

Финалните битки от тази зона се провеждат в зала Пирин в Благоевград, а съперници са отборите на Интер, Пирин (Гд), Железничар (Сф), и НСА (Сф). Заелите първите две места в тази зона отбори ще спорят в морската ни столица с останалите първенци от зоните “Тракия”, “Мизия”, и “Черно море”.

В първия ден от надпреварата отборът на домакините от Благоевград водени от своята треньорка Софка Арабаджиева записаха две победи. В регионалното дерби срещу Пирин (Гоце Делчев) благоевградчани бяха по убедителни в играта си и логично спечелиха с 24:14. Най-много попадения в тази среща за победителите записаха Стефан Борисов – 8, и Александър Илиев- 4.

Във втората среща домакините не пожалиха и аутсайдера в групата Железничар (Сф) и ги биха с 42:12. За разгромната голова разлика в полза на Интер спомогнаха попаденията на Добрин Тунтев, който бе точен цели десет пъти и Александър Илиев, който вкара 8 гола.

Двубоите от групата продължават и утре, като борбата за второто място ще бъде решена между отборите на Пирин (Гд) и НСА.

За утре остават да се изиграят две срещи, като първата от тях е 10.30 часа между Железничар и Пирин (Гд), а от 11,45 играят Интер и НСА. Веднага след мачовете е предвидена скромна церемония на която ще бъдат наградени отборите осигурили си участие на държавните финали във Варна.

Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната