2. Други спортове
  3. Георги Гайдарджиев спортист №1 на Благоевград за 2010 година

Георги Гайдарджиев спортист №1 на Благоевград за 2010 година

Състезателят по канадска борба от клуб „Армспорт”, който спечели световното първенство на дясна ръка до 55 кг. в град Мескит (САЩ), е победител в традиционната годишна класация

Състезателят по канадска борба Георги Гайдарджиев от клуб „Армспорт”, който спечели световното първенство на дясна ръка до 55 кг. в град Мескит (САЩ), е победител в традиционната годишна класация за най-добър спортист на Благоевград, съобщи кореспондент на Novsport.com.

Спортистите и треньорите, които заслужиха място в класацията, бяха номинирани от спортните клубове в Благоевград, а журналистите, отразяващи спортния живот в града, направиха подреждането им. Победителят Георги Гайдарджиев спечели първото място със 144 точки.

Второ място в тазгодишната класация на най-добрите благоевградски спортисти заслужи европейската шампионка по таекуондо Албена Малчева от клуб "Фолкън", която събра 107 точки. По-нататък в десетката на най-добрите спортисти на Благоевград за 2010 година следват Тодор Козладеров (таекуондо), Пламен Кисов (канадска борба), Спас Детелинов ( кик-бокс), вратарят на Пирин Благой Макенджиев, Рая Андонова (плуване), Кристина Иванова (ориентиране), Ивайло Урдев (триатлон) и Цвета Галунова (шахмат).

Общо 21 състезатели от 38 номинирани получиха точки. Най-много гласове в класацията за най-добър треньор за годината спечели Кирил Богдански (канадска борба).

Наградата за феърплей заслужи Людмила Гоцева. За отбор на годината с бе избран новакът в „А” група ХК „Интер-Академик”.

Награждаването на победителите и призьорите в анкетата ще стане на 16 декември (четвъртък) от 18.00 часа във фоайето на община Благоевград.

Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Георги Глушков: Щастлив съм, че има млади състезатели, които успешно вървят по пътя на големите имена в биатлона

Това каза министърът на младежта и спорта Георги Глушков по повод 40-ата годишнина от създаването на Българска федерация по биатлон

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната