3. Французойка триумфира на "Аспарухов меч"

Французойка триумфира на "Аспарухов меч"

Французойката Тоскан Тори спечели първото място на сабя при девойките на международния турнир по фехтовка "Аспарухов меч", валиден за Световната купа.

Втора се класира Анна Шпиец (Унгария), а третото място си поделиха Александра Лий (САЩ) и Самира Шокирова (Узбекистан). В състезанието, което се провежда в Пловдив, участваха 155 сабльорки от 25 държави.

За България на пътеките излязоха Мая Антонова, Сияна Епитропова, Ралица Гаджева, Мариела Георгиева, Мия Лицова, София-Александра Медарска, Кристина Миланова, Натали Мишинова, Михаела Николова, Моника Николова, Христина Оронова, Виктория Витлиемова и Ива Власева.

От младите състезателки най-добре се представи Кристина Миланова, която влезе сред най-добрите 64 и завърши на 55-o място. Тя излезе от групите с три победи и три загуби, a в първия кръг на елиминациите се наложи над Йелин Зу (Австралия) с 15:10. В двубоя за място сред най-добрите 32 възпитаничката на фехтовален клуб "Свечников" отстъпи пред Жанет Ковач (Унгария) с 5:15.

От групите излязоха още Мариела Георгиева, Михаела Николова, Сияна Епитропова, Виктория Витлиемова, Ралица Гаджева и София-Александра Медарска.

В края на втория състезателен ден по традиция беше връчена и наградата "Лекарски" за най-добре представил се български фехтовач. Тя се присъжда в памет на Асен Лекарски, един от най-големите фехтовачи на страната. Тази година призът отиде при 16-годишния възпитаник на фехтовален клуб Пловдив БГ Николай-Томас Георгиев, завършил вчера на 16-о място при младежите.

Днес "Аспарухов меч“ продължава с отборните боеве за младежи и за девойки.

Антон Коджабашев за втори път фалира българските щанги

Насар оглави опозицията, която да спасява спорта

Карлос Насар тръгва да спасява федерацията по вдигане на тежести

Олимпийският шампион обеща, че ще направи всичко възможно

Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година